Honthy Hanna-szobrot avattak

2016. február 24., szerda, Magazin

Egész alakos szobrot kapott Honthy Hanna (1893–1978) Kossuth-díjas színésznő, operettprimadonna a Budapesti Operettszínházban. Párkányi Raab Péter bronz alkotását hétfőn avatták fel.

Lőrinczy György, az operettszínház főigazgatója a művész születésnapjához időzített avatón elmondta, hogy a szobrot a Csárdáskirálynő című operett születésének 100. évfordulója alkalmából megrendezett ünnepségsorozat részeként állították fel a művésznő emléke előtt tisztelegve, hiszen kiemelkedő alakításai közé tartozott a Csárdáskirálynő Cecíliája.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 634
szavazógép
2016-02-24: Magazin - :

Ropták a táncot Dél-Amerikában

Pénteken tartották a Latin-amerikai Magyar Országos Szervezetek Szövetségének harmadik küldöttgyűlését, amelyre Chiléből, Argentínából, Venezuelából, Brazíliából és Uruguayból érkeztek küldöttek. A küldöttgyűlés helyszíne az 1936-ban létesített Uruguayi Magyar Otthon épülete volt.
2016-02-24: Magazin - :

A Gergely-naptár bevezetése (1582. február 24.)

1582. február 24-én adta ki XIII. Gergely pápa Inter gravissimas kezdetű bulláját, melyben rendelkezett a ma is használatos, gregorián névvel illetett naptár bevezetéséről.
Európában Julius Caesar – pontosabban az általa megbízott Szoszigenész egyiptomi csillagász – Kr. e. 45-ös naptárreformja óta 365 napos évvel számoltak, melyhez minden negyedik esztendőben egy szökőnapot kapcsoltak.