Aranyhímzésű örmény viselet, román népi blúz polgári szoknyával, stilizált ruha besztercei betéttel, székely család ruházata, polgári jellegű mezőségi női ruha, cigány viselet, zsinóros magyar ruha, sváb női viselet – csak néhány a Rusztika Ház kollekciójából, amelyek az Együttélés elnevezésű kiállítás alapját képezik. A Lábas Ház előtti óriássátorban berendezett, autentikus és stilizált viseleteket bemutató kiállítás a vásáros hétvége egyik kiemelt színfoltja volt.
Az együttélés azonos Erdéllyel – állítja Simó Júlia ruhatervező, aki a városnapi kiállítást három pillérre építette: bemutatta saját alkotásait, a kiállítótér egy másik részében a testvérvárosok küldöttségei által hozott viseleteket állította ki, és mellette helyet kaptak a budapesti Hampel Katalin dizájner ruhakölteményei. Utóbbiak a jelenkori magyarországi bálok, rangos konferenciák kellékei, a bársonyból, posztóból, gyöngyvászonból, selyemből készült darabok, brokát- és szőrmekiegészítők zsinórozott polgári viseletekben öltenek testet.
A testvérvárosi jelenlétnek köszönhetően a ruhatárlat látogatói megismerték a kiskunhalasi fehér-fekete ünnepi viseletet, a horvátországi Kopácsból érkezett aranyszövésű női ruhát, a mosonmagyaróváriak által hozott kunsági viseletet, a királyhelmeciek Bodrogköz jellegzetességével mutatkoztak be, az albániai Berat városból aranyszállal díszített lila bársonyruhát hoztak, a Kiskunság és a magyarkanizsaiak által a Dél-Alföld is jelen volt.
A kiállítás az uniós finanszírozású Testvérváros-program részeként jött létre.