Tüntettek a fogyasztóvédők

2016. június 8., szerda, Közélet

Spontán tüntetést tartottak tegnap 12 és 13 óra között a brassói székhelyű regionális fogyasztóvédelmi hivatalok alkalmazottjai. Iuliu Dîrstaru szakszervezeti bizalmi felhívásban közölte, elfogadhatatlanul alacsonyak a bérek az ágazatban, és kérik, hogy más, hasonló ellenőrzési jogkörrel rendelkező közhivatalnokokéhoz igazított javadalmazást kapjanak.
 

 

A Kovászna megyei fogyasztóvédőket a megadott időszakban nem láttuk a kormánymegbízotti hivatal előtt, hisz arra gondoltunk, ott tiltakoznak, miután az irodáikat zárva találtuk. Gheorghe Mircea Diacon megyei főfogyasztóvédőt te­lefonon értük el. Érdeklődésünkre elmondta, szakszervezeti vezetőik tárgyalásokat folytattak az érintett minisztériumokkal, megállapodtak a fizetésemelésben, ám a fogyasztóvédőket mégis kihagyták a rendelkezésből. Ezért döntöttek a tegnapi figyelemfelkeltő megmozdulás mellett.
Nem akarnak többet, mint más, csak hasonló szinten lenni – magyarázta Diacon. Példaként elmondta, náluk bruttó 1600 lejtől kezdődik a felügyelői fizetés, ehhez ké­pest „az APIA és más intézmények alkalmazottjai ülnek az irodában, nem csinálnak semmit, mégis 4000 lejt kapnak”. Elmondta, ugyanakkora fizetést szeretnének, mint az állat-egészségügyi igazgatóság alkalmazottjai, tehát mostani bérük kétszeresét. Visszakérdezett, helyeseljük-e, hogy az állat-egészségügyisek többet kapjanak, mint ők. Nagyobb a felelősségük – dobtuk vissza a labdát. „Micsoda?! Mit ellenőriznek, a juhokat és a teheneket, a tehenek kék nyelve után járnak” (utalás a kéknyelv-betegségre – szerk. megj.) – fakadt ki. Összegzésként Diacon elmondta, nem tartja méltányosnak, hogy ők, akik felelősségteljes terepmunkát végeznek, ennyire alacsony fizetést kapjanak.
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1262
szavazógép
2016-06-08: Belföld - :

Anyanyelvűséget az igazságszolgáltatásban

Beadvánnyal fordult a Mikó Imre Jogvédő Szolgálat a sepsiszentgyörgyi bírósághoz és törvényszékhez, melyben arra figyelmeztetik az intézményeket: Románia vállalta, hogy biztosítja a magyar közösség tagjai számára az anyanyelvűséget az igazságszolgáltatásban, ez azonban mindeddig nem történt meg a sepsiszentgyörgyi bíróságon és törvényszéken. Ellenkezőleg, a gyakorlat azt mutatja, hogy az intézményekben nem tartják be a többnyelvűséggel kapcsolatos alapvető jogokat.
 
2016-06-08: Közélet - Iochom István:

Látogatás a csavargyárban

A közelmúltban a Csavargyár Megmentéséért Egyesület vezetőségének a meghívására a sajtó képviselőinek is lehetősége adódott bepillantani az egykori kézdivásárhelyi csavargyár néhány csarnokába. Amióta a câmpinai bíróság visszaállította a részvénytársaság eladás előtti állapotát, és Ráduly-Baka Lajos egyesületi elnök szerint a végleges ítélet értelmében a kisrészvényesekre ruházták át a tulajdonjogot, Erdély Edének már nincs joga belépni a gyár területére. A bírósági döntés értelmében az egyesület egy brassói végrehajtóval birtokba vette a gyárat, és elkezdődött a megmaradt vagyon felleltározása.