Azonosították vasárnap a nizzai merényletben eltűnt román házaspár egyik tagját – írja a külügyminisztérium közleményére hivatkozva az Agerpres. A 84 emberéletet követelő merénylet estéjén eltűnt román család egyik tagját Nizza egyik kórházában azonosították. A nő sérülése súlyos, de állapota stabil – derült ki a külügyminisztérium tájékoztatójából. A nő férjét továbbra is keresik, a holttestek azonosítása még folyamatban van. A család harmadik tagját, egy nyolcéves gyereket a nagymamája és a nagybátyja azonosította, akik azért utaztak Nizzába, mert a merénylet estéje óta nem tudtak kapcsolatba lépni a családdal. Az SOS Nice Facebook-oldal szerint további két román állampolgárt eltűntként tartanak nyilván a nizzai merénylet után, Alex Goldan és Elena Condei a Promenade des Anglais környékén tartózkodtak a támadás körül, és azóta nem látták őket. (Transindex)
ELMARAD A SZTRÁJK. Egyelőre lemondtak a helyi közigazgatási alkalmazottak arról az általános sztrájkról, amely ma kezdődött volna, a Közigazgatási Szakszervezetek Országos Szövetsége ugyanis a Vasile Dâncu kormányfőhelyettessel folytatott tárgyalásokat követően ígéretet kapott arra, hogy a költségvetés függvényében ételjegyeket biztosítanak a helyi közigazgatásban dolgozóknak, sőt, egyesek közülük vakációs jegyeket is kaphatnak a teljesítményük alapján. Az érdekvédelmi szervezetek 25 százalékos béremelést is kértek, de a kormány csak azt ígérte meg, hogy a bértörvényről szóló tárgyalásokra a szakszervezeteket is meghívják. (Erdély fm)
HULLADÉKOT CSEMPÉSZNEK ROMÁNIÁBA. Tizenhat kamionnyi illegális hulladékszállítmányt állítottak meg a közelmúltban a határon – jelentette ki tegnapi sajtótájékoztatóján Cristiana Paşca Palmer környezetvédelmi miniszter. A szállítmányok, melyek összesen mintegy 300 tonnányi hulladékot tartalmaztak, Németország, Ausztria és Magyarország irányából érkeztek. A miniszter szerint az ügyben három bűnvádi eljárást indítottak. (Mediafax)
A FLOREASCA-ÜGY FEJLEMÉNYEI. A bukaresti I. kerületi ügyészség tudatta, hogy átadta a Floreasca Kórház égési sérülteket ellátó osztályán hivatali visszaélés gyanúja miatt elkezdett vizsgálati ügyet az Országos Korrupcióellenes Ügyészségnek. A Floreasca Kórházban áprilisban lefolytatott vizsgálat során kiderült, hogy az égési sérülteket ellátó osztály annak ellenére sem működik, hogy korszerűen felszerelt, sőt, még avatóünnepséget is rendeztek számára. Mint kiderült, az osztályon nem helyezték üzembe a sérültek ellátásához szükséges alacsony nyomású kamrát, holott az üzembe helyezésről jegyzőkönyv is készült, és az ellenértékét is kifizették. Az osztály műtője teljesen fölszerelt, viszont a személyzet jó részét más osztályokon foglalkoztatják, és a klímaberendezés sem működik megfelelően, holott a betegek kezeléséhez szükséges a megfelelő hőmérséklet biztosítása. A kórtermek is fel vannak szerelve, de azokat orvosi eszközök raktározására használják. (Krónika)
CIPŐIPARI NAGYHATALOM VAGYUNK. A világon minden századik pár exportra gyártott cipő Romániában készül – derül ki a WorldFootwear szakportál által közzétett tanulmányból. 2015-ben 1,4 milliárd dollár értékben értékesítettek lábbelit külföldön a hazai gyártók, amivel a globális rangsor 14. helyén állunk. A világ legnagyobb cipőexportőre Kína, melynek tavalyi kivitele 53,8 milliárd dollárt tett ki, ami a globális kivitel 40,5 százaléka. A második helyen Vietnam áll, melynek 12,2 milliárd dolláros exportja 9,2 százalékos piaci részesedést jelent. A harmadik Olaszország, mely tavaly 11,1 milliárd dollár értékben adott el cipőt külföldön. Az egy pár cipő átlagárának tekintetében Románia még előkelőbb helyen áll: világviszonylatban az ötödik, Olaszország (ahol egy pár cipő átlagosan 50,6 dollárba kerül), Portugália, Franciaország és Belgium után. A 24 dolláros romániai átlagár azt jelenti, hogy minőségibb cipőket termelünk exportra, mint a németek, spanyolok, hollandok, britek, ami annak tudható be, hogy több méregdrága termékeket árusító divatcég (Louis Vuitton, Prada, Gucci) dolgoztat Romániában. (Maszol)