A tegnap kihirdetett eredmények szerint Háromszéken az utolsó bejutó legmagasabb felvételi általánosát, 8,96-ot a sepsiszentgyörgyörgyi Székely Mikó Kollégium természetismereti osztályában jegyezték, a második és a harmadik hely is mikós osztályoké, a negyedik legerősebb a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Elméleti Líceum természetismereti osztálya. Százkilencvenöt hely üresen maradt, ezekre a felvételi második fordulójában lehet pályázni.
Elméleti osztályokban 700 helyet hirdettek a megye középiskolái, 420-at reál tagozaton, 280-at humán szakon. A szakközépiskolákban 448 helyre lehetett pályázni, itt tizenkét osztályban ötös alatti az utolsó bejutó diák felvételi médiája, magyarán: mindegy, hogy buktak, ősztől középiskolában tanulhatnak. Más megyékből, főként Buzăuból huszonhárom diák érkezett háromszéki kilencedik osztályba.
A számítógépes elosztáson kihelyezett tanulóknak július 29-ig be kell iratkozniuk a választott iskolába, a második elosztást július végén, a harmadik kihelyezést szeptember elején tartják.