Mivel elsősorban a kortárs művészetek szemléje a sepsiszentgyörgyi pulzArt összművészeti fesztivál, szervezői idén is arra törekszenek, hogy olyan előadók, produkciók köré épüljön a program, amelyek a művészet új irányzatait képviselik, útkeresőnek, előremutatónak számítanak nemzetközi viszonylatban is. A szeptember 15–18. között zajló rendezvénynek többek között olyan szokatlan hívószavai vannak, mint a fény- és épületfestés, tűztánc, animáció, lengyel plakátművészet, kalligráfia, felnőtt kifestőskönyv-illusztráció, fizikai színházi játék, intenzív hang- és képi utazások.
A Sepsiszentgyörgy, Székelyföld kulturális fővárosa programsorozat negyedik tematikus évében, a kép évében elsősorban a vizualitás határozza meg a fesztivál programját, valamennyi fellépő művészetére jellemző az erőteljes képi jelenlét. Mint Barta Mónikától, a városimázs iroda vezetőjétől megtudtuk, a szervezők mindenkori törekvése, hogy a világ számos pontjáról hívjanak meg előadásokat, művészeket, hogy minél színesebb legyen a fesztivál nemzetközi palettája, és ez többé-kevésbé sikerült is, de soha nem érkezett ilyen sok külföldi művész, mint idén. A színes programkínálatból több izgalmas eseményt is kiemelt a főszervező. Kuriózumnak számít a nemzetközi művészeti élet élvonalába tartozó Dan Perjovschi jelenléte, aki ezúttal a nézők előtt fog dolgozni, de hasonlóan rangos vendég Rakovszky Zsuzsa Kossuth-díjas magyar író, költő, a Digitális Irodalmi Akadémia alapító tagja, A szem nevű, fiatal írókat tömörítő csoportosulás, vagy Sorin Trăistaru, aki két kalligráfiai stílus megformázásába nyújt bepillantást az érdeklődőknek. A színházi produkciók közül a szabadkai színház Rózsák és a Tünet Együttes Az éjszaka csodái című előadását említette a főszervező, de más színházi ínyencségekre is számíthatunk.
„Mindig olyan produkciókat szeretnénk kínálni, amelyek kicsit mások, mint amivel általában itthon találkozhatunk, többnyire most is olyan alkotókat hívtunk meg, akik feszegetik a művészetek közötti határokat, a program pedig úgy van kialakítva, hogy legyen idő az ismerkedésre, az alkotók találkozhassanak a közönséggel, és egymással is” – magyarázta Barta Mónika. Mint kifejtette, a virtuális épületfestés egy négyfős csapat munkájának eredménye: a Székely Mikó Kollégium parkra néző homlokzatán esténként lesz látható, a fényfestés a sepsiszentgyörgyi származású, jelenleg Írországban élő Váncsa Domokos képzőművész vezetésével történik, a tűztánc a magyarországi Flame Flowers társulat produkciója, a felnőtt kifestőskönyv-illusztrációk egy japán és egy angliai művész munkái. Az új irányzatok többnyire fiatal képviselői mellett nagy neveket is meghívnak, és az is fontos szempont, hogy műhelyfoglalkozásokat is tartsanak, amelyekből ugyancsak idén lesz a legtöbb.