A visegrádi négyek közösen lépnek

2016. szeptember 16., péntek, Világfigyelő

Az unió maradjon a nemzetek Európája – ezt fogja képviselni a magyar miniszterelnök a visegrádi országokkal együtt a mai pozsonyi uniós csúcstalálkozón a budapesti miniszterelnökséget vezető miniszter ismertetése szerint. Lázár János hozzátette: kezdeményezni fogják azt is, hogy a hatáskörén túlterjeszkedő Európai Bizottság térjen vissza végrehajtó funkciójához. A V4-ek szerint a döntéseket az Európai Tanácsnak kell meghoznia, a megbomlott egyensúlyt vissza kell állítani, meg kell törni a bizottság túlzott hatalmát. Az EB nem folytathat olyan önálló politikát, amely ellentétes a tagállamok érdekeivel. Ilyen ügynek ítélte a bevándorlók kötelező betelepítésének kérdését.
 

 

A tárcavezető elmondta, a brexit utáni közösségről tárgyaló uniós találkozón a közép-európai térség országai a legfontosabb feladatként szólnak majd a bolgár határvédelem támogatásáról, hiszen Európa jövője most a bolgár–török határon dől el. A térség országai hangsúlyosan szólnak majd a közép-európai együttműködésről és közös piacuk megerősítéséről, az uniós hadsereg szükségességéről és a Frontex megerősítéséről. Foglalkozni kell Európa biztonságával, mivel egy atomhatalom kilépésével az unió veszíthet globális jelentőségéből – hangsúlyozta Lázár János.
Lázár Jánost kérdezték a kvótanépszavazás lehetséges következményei­ről is. A tárcavezető hangsúlyozta, amennyiben Magyarországon is érvényesíteni kellene az illegális bevándorlók uniós kötelező szétosztását, akkor először arról indulna vita, hogy hova telepítsék le őket, majd arról, hogy azt milyen forrásból tegyék. A miniszter szerint az EU soha nem fogja teljes egészében fedezni az illegális bevándorlók letelepítését, ezért az októberi referendum sikertelensége esetén a magyar állampolgároknak is anyagi áldozatot kellene vállalniuk. A betelepítésben érintett önkormányzatoknak több embert kellene támogatniuk, így a segélyezés fejenkénti összege is csökkenne. „A betelepítettek minden uniós tagországban egyforma mértékű szociális támogatást kapnának, az négyszer-ötször annyi, mint amennyit cigány honfitársainknak tudunk biztosítani szociális támogatásként. Tehát ha valaki bevándorló, kap majd 300 eurót, ha valaki roma, kap 30 eurót” – mondta. A magyar kormány ezért továbbra is azt kéri minden magyar állampolgártól, hogy vegyen részt az október 2-i népszavazáson, és támogassa a kormány törekvéseit az ország védelme érdekében. A voksolás tétjeként említette, hogy a magyarok akarnak-e muszlim bevándorlókat Magyarországon vagy sem.
Lázár János további kérdésekre válaszolva megerősítette, egyes becslések szerint összesen kétmillió illegális bevándorló vár szétosztásra az unióban, így Magyarországra mintegy 130 ezer embert telepíthetnek. A miniszter megismételte, a migrációs krízisben ott kell segíteni, ahol a baj van, ezért kell például a magyar kormánynak Szíriában kórházat építenie. Megjegyezte továbbá, hogy a segítés kötelességéből nem következik „beláthatatlan társadalmi folyamatok elindítása”.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 725
szavazógép
2016-09-16: Belföld - :

Ismét exportálhatunk élő sertést

Tizenhárom évi embargó után októbertől ismét exportálhat élő sertést, feldolgozott húsárut Románia az Európai Unió­ba és a harmadik országokba – jelentette be Achim Irimescu mezőgazdasági miniszter tegnap.
2016-09-16: Belföld - :

Románia belépne az EU „kemény magjába”

Románia törésvonalak nélküli, egységesebb Európát akar, amely képes szavatolni polgárai biztonságát és jólétét, ugyanakkor arra törekszik, hogy az unió „kemény magjának” részévé váljon – jelentette ki tegnap Klaus Iohannis.