Támogassa a Háromszéket!
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Puskás Lajos tanár, történész és műfordító, ahogy személyét itt-ott megjelenítő helyeken olvashatjuk, feleségével, a jobbára régi módon csak magázott Margit asszonnyal szép családot hagytak az erdélyi magyar életnek. Négy gyerekük közül ketten, Ildikó húgom és Árpád öcsém később Magyarországra költözött. Családunk tulajdonképpen tanulmányaink végeztével szóródott szét, és már jobbára csak vendégek voltunk Kolozsváron.
Székelykeresztúrról indult, jó nagy vargabetűvel érkezett meg Sepsiszentgyörgyre. Eleinte csak látogatóba jött, aztán itt ragadt. A város kisugárzása, a – Marosvásárhelyhez és Kolozsvárhoz viszonyítva is – pezsgő művelődési élet fogta meg. Sepsiszentgyörgy városként történő első említésének 550. évfordulóján úgy gondolta, fogadott városának ünnepéhez általa megzenésített versekkel járul hozzá. A lemez címe Evilági volt. Aztán az egyszeri lemezfelvételnek indult zenélésből Evilági néven zenekar lett, az Evilági pedig öt év alatt Sepsiszentgyörgy zenei életében meghatározó jelenséggé vált. Most, e félkerek évfordulóhoz érve öt nap alatt mutatják meg a közönségnek: honnan indultak, hová jutottak. A zenekar történetéről Orbán Ferencet kérdezte Váry O. Péter