A Iohannis házaspár vagyonaEgy házzal kevesebb

2017. február 23., csütörtök, Belföld

Jogerős ítéletben elutasította a piteşti-i táblabíróság tegnap Klaus Iohannis perújítási kérelmét, amellyel egy másfél éve elveszített nagyszebeni ingatlanának tulajdonjogát próbálta visszaszerezni. A táblabíróság ítélete jogerős, így az elnök számára nem maradt több jogi lehetőség, hogy az épületet visszaszerezze.
 

 

A polgári eljárás tárgyát képező ingatlan Nagyszeben egyik belvárosi sétálóutcájában található. Az épületet 1964-ben államosították, majd – egy 1995-ben hozott törvény alapján – a benne lakó bérlők megvásárolhatták lakásaikat. 1999-ben azonban az eredeti tulajdonos egy állítólagos örököse visszaperelte az ingatlant. Klaus Iohannis és felesége az állítólagos örökössel kötött adásvételi szerződés révén vált tulajdonossá. Másfél évtizedes pereskedés után, 2015 novemberében a brassói táblabíróság mind a restitúció jogalapjául szolgáló örökösödési iratot, mind Iohannisék adásvételi szerződését jogerősen megsemmisítette. Az államfő ezt követően perújítási eljárásban (semmitő fellebbezés formájában) kérte a jogerős ítélet megsemmisítését, miután a brassói táblabíróság annak idején állítólag nem is tárgyalta érdemben Iohannisék folyamodványát, hanem arra hivatkozva emelte jogerőre a brassói törvényszék korábbi, az államfő és neje számára kedvezőtlen döntését, hogy a keresetet megkésve nyújtották be. Az újabb pert a brassói táblabíróságról a család kérésére Piteşti-re helyezték át, mert Klaus és Carmen Iohannis megítélése szerint a tíz évet elhúzódó per ideje alatt a helyi sajtó, ellenséges légkört teremtve, nyomást gyakorolt a bíróságra.
A szociálliberális parlamenti többség már a 2014-es elnökválasztás óta ingatlanvagyonának gyanús eredetét hangoztatva próbálja hitelteleníteni a nagyszebeni városháza éléről elnökké választott Iohannist, akinek hat Szeben megyei lakóingatlan szerepel a vagyonnyilatkozatában. Szerintük a pereskedés tárgyát képező, a későbbi ingatlanbefektetéseket lehetővé tevő értékes belvárosi üzlethelyiséget a Iohannis család az örökösödési okirat meghamisítására alapozva, csa­lással szerezte. Amikor a sajtó is feszegetni kezdte, miből tellett egy tanár házaspárnak hat házra, Iohannis azt mondta, hogy örökölte vagy előnyös áron vásárolta első lakásait, majd az azokra kapott lakbért és korrepetálásból gyűjtött pénzét újabb ingatlanokba fektette.
A Rise Project oknyomozó újságírócsoport 2015-ben azt állította Iohannisról, hogy vagyonnyilatkozataiban eltitkolta jövedelme jelentős részét. A vádakra reagálva az elnöki hivatal akkor annyit válaszolt: az államfő minden, ingatlanok bérbeadásából származó jövedelmét bevallotta a 2004 óta rendszeresen közzétett vagyonnyilatkozataiban, és adókötelezettségeinek is hiánytalanul eleget tett.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1252
szavazógép
2017-02-23: Máról holnapra - Demeter J. Ildikó:

Elégtelen elégtétel

Aki megérte, az most elégtétellel nyugtázhatta, hogy az Országos Befektetési Alap (FNI) meséjével háromszázezer gyanútlan polgárt átverő Sorin Ovidiu Vîntu végre elnyerte büntetését: nyolc év börtönt róttak ki rá az egykori országrengető csalásért, és szabadsága mellett 13 millió dollárjától is elbúcsúzhat. Úgy tűnik most, hogy végül többet veszített, mint amennyit nyert, hiszen csúnyábban ráfizetett, mint pórul járt ügyfelei, és amúgy is rosszul áll a szénája: jelenleg egy előző börtönbüntetését tölti, és még vannak folyamatban levő perei; ráadásul beteg is.
2017-02-23: Belföld - :

Elvetett RMDSZ-javaslat (Kisvállalkozások adója)

Elutasította kedden a parlament felsőháza az RMDSZ által a 2017/3-as sürgősségi kormányrendeletnél javasolt módosítást, amelynek értelmében a vállalkozók dönthetnék el, hogy egyszázalékos forgalmi adót vagy 16 százalékos nyereségadót fizetnek.