Fotók és festett bútorok vándorúton

2018. június 28., csütörtök, Közélet

Pál Tünde oktató irányításával készült festett bútorokat, valamint Toró Attila és Vargyasi Levente fotóművész képeiből álló tárlatot mutatott be a sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola a Botoşani megyei népiskolában.

  • Fotó: Művészeti és népsikola
    Fotó: Művészeti és népsikola

Gáj Nándor igazgató közölte, a bútorok részben hagyományos formájúak, azokat felsőrákosi mintával díszítették. Továbbá Pál Tünde árkosi virágmintájú, drapp színvilágú fürdőszobabútorokat is készített, ezek közt tükrös fürdőszobaszekrény, mosógép és mosdókagyló eltakarására alkalmas szekrény is akad. A vándortárlatnak szánt kiállítás iránt már érdeklődött a kolozsvári, zsilvásárhelyi és besztercei népiskola. Céljuk a centenárium évében az ország minél több szegletében bemutatni, vidékünk mit is adott Romániának – összegzett az igazgató. (sz.)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1239
szavazógép
2018-06-28: Közélet - Hecser László:

Szolgálna, közössége hasznára válna

Molnár Imolát (fotó) februárban választotta lelkészévé a baróti unitárius egyházközség. A fiatal, alig harmincesztendős tiszteletes Felsőrákoson született, s bár tanulmányai miatt Székelykeresztúron, majd Kolozsváron vált felnőtté, mégis megmaradt ízig-vérig erdővidékinek – azért is tért haza, hogy az övéit szolgálja.
2018-06-28: Közélet - Bartók Emese:

„Fehérbe öltözött örökkévalóság” (Sóhajtásnyi együttlét Kosztándi B. Katalin festőművésszel)

„Csak legyen már vége” – sóhajtottad betegágyadon a kézdivásárhelyi kórházban, Török doktornő óvó ölelésében. Tested fájdalma küzdött a benned levő hihetetlen élni akarással, szellemi frissességed időnként elmerengett, behunytad a szemed, minden bizonnyal átsétáltál azokra a helyekre, ahol megszűnik a fájdalom, ahol körbevesznek mindazok, akik életet, reményt adtak neked, akik végigkísértek az úton, akik mindig melletted voltak.