Székely szabadság napjaProvokál a marosvásárhelyi városháza

2019. március 8., péntek, Belföld

A székely jelképek eltüntetésére adott utasítást Marosvásárhely polgármesteri hivatala – tudatja a Székely Nemzeti Tanács, amelynek elnöke, Izsák Balázs jogsértésnek és az egész magyar közösséget érintő provokációnak tartja az önkormányzat lépését.

Az SZNT közleménye szerint Sergiu Papuc alpolgármester azon kijelentése után, miszerint „nem csinálunk úgynevezett Székelyföldet a November 7 lakónegyedből” Claudiu Maior, a polgármester tanácsadója utasítást adott arra, hogy a Székely Vértanúk felújított emlékműve körül frissen kirakott székely jelképet, a nyolcágú csillagot, és a közelben levő forrásnál kitűzött, székely jelképeket és kétnyelvű feliratot is tartalmazó táblát is távolítsák el.

Mindez két nappal a vasárnapi Székely Szabadság Napja és hat nappal a magyar külügyminiszter, Szijjártó Péter marosvásárhelyi látogatása előtt történt – írja Izsák Balázs, aki szerint a gesztus méltatlan az uniós elnökséget betöltő Romániához.

Az SZNT a hatóságoktól azt követeli, hogy hagyják érintetlenül a nyolcágú csillagot és a kétnyelvű táblát, a marosvásárhelyi magyarokat pedig ugyanakkor arra kéri, hogy a székely jelképek és a kétnyelvű feliratok védelméért is jelenjenek meg vasárnap délután a Székely Szabadság Napján.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 391
szavazógép
2019-03-08: Élő múlt - Kisgyörgy Zoltán:

Tudós és mártír az árkosi Kiss családból (Nemzedékről nemzedékre 2.)

Száz évvel ezelőtt, harmincegy éves korában lett az első világháború hőse árkosi Kiss Ernő (1887–1918), a kolozsvári M. Kir. Ferencz József Tudományegyetem Ásvány- és Földtani Intézetének tanársegédje, főhadnagy, aki a fronton szerzett betegségében a kincses város katonakórházában tragikus módon elhunyt.
2019-03-09: História - :

Nők 1848–49-ben (Negyvennyolc, te csillag)

Az 1848-as forradalomról szóló írások oldalairól férfiarcok néznek az olvasóra, a főkötős nők legfeljebb lelkes ünneplőként vagy hűséges feleségként jelenhetnek meg. Hol­ott a reformkor nemzeti lelkesedése a magyar nőket is magával ragadta. Bár a kor elvárásai szerint a nőknek is ki kell venniük részüket a haza szolgálatából, de otthon, a családban kell helytállniuk, férjeiket hazafias tettekre buzdítani, gyermekeikből jó honfiakat és honleányokat nevelni.