A közigazgatásilag Kézdialmáshoz tartozó Almásréten egy negyvennégy áras visszakapott területet a római katolikus egyházközség tíz esztendővel ezelőtt abból a meggondolásból telekkönyveztetett be, hogy arra a telekre kápolnát építsenek.
A telket bekerítették Rancz Sándor magánvállalkozó jóvoltából, ő vásárolta meg a sasokat és a szükséges dróthálót, az almási községháza pedig kipucoltatta a területet, biztosította a munkálathoz az erőgépet és az üzemanyagot. Kápolna nem épült, de nemrég elkeresztelték, Szent Kinga Ifjúsági Tábor lett a neve.
Tavaly Kopácsi Ferenc, Kézdialmás akkori római katolikus plébánosa sikeresen pályázott a Bethlen Gábor Alapnál hárommillió forint támogatást a magyar kormánytól a tábor építési munkálatainak elkezdésére. Az ifjúsági tábor tervét a kézdialmási községháza felkérésére Ferenczi Kálmán ny. tervezőmérnök készítette el, majd elkezdődött az építkezés.
A pályázati pénzből sikerült kiöntetni a majdani 16×8,5 méteres épület alapját, amelyben a földszinten konyhával és étkezdével felszerelt közösségi terem, az emeleten pedig öt szoba kapna helyet, ahol huszonnégy személyt tudnak majd elszállásolni. Mellette kap helyet egy 12×6 méteres födött terasz, amely már elkészült. A területre bevezették a háromfázisos villanyáramot. Nemrég egy oltárkövet is felállítottak a táborban.
Kopácsi Ferenc plébános a községből való távozása előtt a pályázati elszámolást és az építkezés folytatásához szükséges iratcsomót átadta Molnár Istvánnak, aki szerint az új plébános ugyancsak pályázatokból folytatja a táborépítést.