A világjárványra való tekintettel nem a szokásos helyen, az Incze László Céhtörténeti Múzeum időszakos kiállítási termében, hanem a kantai iskola dísztermében nyílt meg a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Elméleti Líceum rajz tagozatos tanulóinak hagyományos évzáró kiállítása május 28-án.
A rajz tagozat fennállása óta a tavalyi esztendő volt az első, amikor elmaradt az évzáró tárlat. Idén csupán mintegy száz, különböző technikával készült alkotás került közszemlére – a jelenlegi térben csak ennyi fért el –, az előző évek háromszáz alkotásával szemben.
A megnyitón dr. Rancz Teréz aligazgató az iskola nevében szólt az egybegyűltekhez. „Különböző világokról szólnak ezek a munkák. Őszinte gyermeki önkifejezésről, kísérletezésről, határkeresésről vagy néha csak ösztönönösen vett gondolatokról, érzésekről, vágyakról. Művészi próbálkozások, szárnynyitogatások, amelyekben megjelenik az alkotó gyermek művészi szabadsága, nyitott képzelete és az a folyamat, ahogyan rácsodálkoznak a körülöttük lévő világra” – mondotta többek között az aligazgató.
Az V–VIII. osztályos rajz tagozatos képzőművész-palánták Györgyjakab Boróka, Szász Edit Melinda és Koszta Ervin művész-tanárok irányításával készítették a kiállított alkotásokat, amelyeket a vége felé járó tanév gazdag terméséből válogattak. A végzősök zenés-verses ünnepi műsort adtak elő, felkészítő tanáruk Tamás Annnamária magyartanár volt. A nyolcadikosok nevében Barabás Panna Rozália, Ercse Réka és Molnár Panna mondott búcsúbeszédet, köszönetet az együtt töltött felejthetetlen négy évért. A kiállítást Ferencz Éva magyartanár méltatta, aki részletesen ismertette a közszemlére állított alkotásokat és olvasta fel a négy képzőművészeti osztály legtehetségesebb, legszorgalmasabb és legtörekvőbb tanulóinak a nevét.