Két és fél évi szünet után egy verőfényes szeptemberi napon tartottuk meg a háromszék-felsőfehéri kör nőszövetségi közgyűlését Kökösben. A 16 működő unitárius nőszövetségből 13-nak a küldöttei voltak jelen: Árkos, Barót, Brassó, Bölön, Nagyajta, Kőröspatak, Kálnok, Sepsiszentgyörgy, Sepsiszentkirály, Szentivánlaborfalva, Ürmös, Vargyas és a helybeliek.
A paplak, a templom és környéke, a kultúrotthon felújítva és rendbe téve fogadta az érkezőket. A kis létszámú, de nagyon lelkes kökösi nőszövetség szendviccsel, süteményekkel, teával fogadta a gyűlésbe jövőket, ami után a nemrég restaurált templomba mentünk, az unitárius induló akkordjaira a zászlóanyák bevonultak a zászlókkal. Az istentiszteletet Buzogány Csoma Csilla lelkésznő tartotta, aki a járvány idején elhunyt nőtestvéreinkről is megemlékezett. A lelki táplálék után meghallgattuk a köszöntéseket – minden beszédből kihangzott az öröm, hogy együtt vagyunk, és a megváltozott életkörülmények közötti további helytállásra való biztatás.
A háromszék-felsőfehéri nőszövetségi egyházkör 2020. évi összesített tevékenységének ismertetése következett. A járványügyi megszorítások miatt a tevékenység az előző évekhez viszonyítva nagyon összezsugorodott, bár amikor lehetett, mindenhol zajlott a megszokott nőszövetségi élet. Az asszonyok a távolságtartás idején megtalálták a kapcsolatápolás új lehetőségeit, Nagyajtán például Facebook-csoportot létesítettek, istentiszteleteket hallgattak a világhálón. Olthévízen anyák napján az előző évek videóit és fényképeit tették közzé a Facebookon. A jelentés felolvasása után a nőszövetségek képviselői is beszámoltak a legfontosabbakról.
A közgyűlés egyik magasztos mozzanata a köri vándorabrosz átadása volt. A vargyasiak – ahol a világjárvány előtti közgyűlésünket tartottuk – két és fél éven át őrizték, mint egy kincset, nagyon nehezen adták át a kökösi nőszövetség tagjainak, akik viszont örültek, hogy 13 év után ismét visszakerült hozzájuk, azonnal fel is tették a szószékre.
Mindezek után a helyi tiszteletes úr ismertette a XIII–XIV. században épült, nemrég restaurált templom történetét, melynek földjére a nőszövetség tagjai egy szép gyapjú szőnyeget helyeztek. Ugyanakkor felhívást tett a Gondviselés Segélyszervezet nevében, hogy aki óhajtja, bekapcsolódhat a hideg időszakban a sepsiszentgyörgyi hajléktalanok ellátásába.
A közgyűlés második felében Bálint Delinke lelkipásztor és irodalom szakos tanár tartott előadást Útkeresés nehéz időkben: milyen példát ad az irodalom és a Biblia címmel. Az ezt követő kiscsoportos megbeszélésekben fény derült arra is, hogy számunkra a világjárványnak milyen pozitív hozadéka volt. Találkozónkat a Jöjj, énekelj velünk című dallal zártuk, aztán a zászlókkal felvonultunk a kultúrotthonba ebédelni.
Köszönet illet mindenkit, aki hozzájárult ennek a nagyon várt és emlékezetes közgyűlésnek és nőszövetségi találkozónak a megvalósulásához. Remek csapatmunka volt, megérte a sok fáradozást, törődést, mert az alkalomhoz fűzött reményeink valóra váltak! Már kipróbáltuk a virtuális gyűléseket is, de nem olyanok, mint amit Kökösben megéltünk. Bízunk abban, hogy ez a közgyűlés újrakezdés volt a tavalyi kihagyás után, és hogy jövőben is megtarthatjuk Árkoson, aztán Nagyajta, majd Bölön lesz a házigazda.
Andorkó Rozália köri elnök