Helyzetkép a veszteségekről

2022. május 26., csütörtök, Család

Tanulási veszteséget, mentális problémákat észlelnek a tanárok sok diákjuknál, 2020 és 2022 között öt-tízszeresére nőtt az olyan családon belüli összetűzések száma, amelyek gyakran vagy mindig fizikai erőszakkal végződnek – derül ki a World Vision Románia Alapítvány felméréséből, amelyet a veszélyeztetett helyzetű gyermekek világjárvány alatti oktatásáról és életéről készítettek.

Az 51 vidéki tanintézet bevonásával készített felmérésben megkérdezett tanárok fele a diákjainak legtöbb 25 százalékánál észlelt tanulási veszteséget, csaknem egyharmaduk azt mondta, hogy egy-egy osztályközösség 25–50 százaléka küzd ilyen problémákkal, a pedagógusok több mint 10 százaléka szerint a tanulók 50–75 százalékának vannak tanulási veszteségei, 6 százalék pedig valamennyi diákjánál észlelte ezt. A felmérésből az is kiderült, hogy százból két gyermek abbahagyta iskolai tanulmányait a 2020/2021-es tanévben.

A tanárok közel háromnegyede (73 százalék) úgy véli, hogy az elmúlt két évben romlott az oktatás minősége a romániai iskolákban, 19 százaléka szerint a világjárvány előtti szinten maradt, s mindössze 8 százalék mondta azt, hogy javult az oktatás minősége 2020 óta. A szülők 48 százaléka szerint az oktatás színvonala nem változott, 39 százalékuk szerint csökkent, 13 százalékuk szerint pedig nőtt.

A világjárvány a gyermekek mentális egészségén is nyomot hagyott. A tanárok 23 százaléka mondta azt, hogy nem észlelt semmilyen változást a tanulók viselkedé­sében; 64 százalékuk szerint a diákok nehezebben koncentrálnak az órán, és egyharmaduk szerint néhány gyermek agresszívabbá vált. A tanárok 32 százaléka azt tapasztalta, hogy egyes tanulók zárkózottabbak lettek.

A tanulmány szerint 2020 és 2022 között öt-tízszeresére nőtt az olyan családon belüli összetűzések száma, amelyek gyakran vagy mindig fizikai erőszakkal végződnek.

Az elkülönülés is éreztette a hatását, a gyermekek 31 százaléka egymagában, a televízió előtt ülve töltötte az elmúlt évet, és 48 százalékuk többet érintkezett a barátaival online, mint személyesen.

A szülők több mint egyharmada (35 százalék) mondta azt, hogy csökkent a jövedelme az elmúlt két évben, ugyanakkor a 2020-as 46 százalékról idén 48 százalékra nőtt azoknak a felnőtteknek az aránya, akiknek munkahelyproblémáik vannak. (Agerpres)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint a Sepsi OSK bejut a felsőházi rájátszásba?







eredmények
szavazatok száma 387
szavazógép
2022-05-26: Család - :

A jogi kerettel semmi baj… (Gyermekvédelem Romániában)

Nagyon jónak nevezte a gyermekvédelemmel kapcsolatos romániai jogi keretet Najat Maala M’jid, az Egyesült Nemzetek Szövetsége (ENSZ) gyermekvédelmi főtitkárságának képviselője, aki múlt héten tett romániai látogatást, de hangsúlyozta, hogy annak végrehajtása továbbra is „kihívást jelent”.
2022-05-26: Család - :

Arborétumok és botanikus kertek

Európa nyolcszáz botanikus kertje azzal együtt, hogy „szép” és pihentető kikapcsolódási hely, gazdasági, társadalmi és környezetvédelmi szempontból is jelentős szerepet tölt be.