Elfogadhatatlan, hogy az alkotmánnyal és a jogszabályokkal ellentétben a titkosszolgálatok törvénytervezetet kezdeményezzenek és ezáltal saját befolyásukat próbálják növelni. Antal Árpád a nemzetbiztonsági törvénytervezet kapcsán fejtette ki véleményét, kiemelve, saját álláspontját fogalmazza meg, továbbá azt is rögzítette, hogy e kérdésben nagyon fontosnak tartja a civil társadalom reakcióját is.
Én egy olyan országban szeretnék élni, ahol a titkosszolgálatok fölött minden tekintetben – mind tevékenységüket illetően, illetve akár gazdasági, akár lehallgatási téren – valós civil ellenőrzés van – hangsúlyozta sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva Antal Árpád. „Innen bármilyen szinten visszamenni abba a világba, ahol valakit köteleznek, hogy együttműködjön a titkosszolgálattal, ahol e szerveknek olyan gazdasági ügyeik lehetnek, amelyekre senkinek nincs rálátása, ahol alkalmazottaik olyan immunitást kapnak, amilyen nincs sehol a világon, ezt teljesen elfogadhatatlannak tartom” – tette hozzá Sepsiszentgyörgy polgármestere, aki nyomatékosította, magánvéleményének ad hangot.
Azt is megjegyezte, ne feledjük, a csúnyáknak tartott politikusokat négyévente le lehet váltani, ám a titkosszolgálatokat nem, ez a nagy különbség, mert ha valaki bekerül a titkosszolgálati rendszerbe, nyugdíjas koráig azt tehet, amit akar, ha őt még ráadásul egy egész rendszer védi. „Ez így nincs rendben, én úgy gondolom, egy NATO- meg európai uniós tagországban nem ez kellene hogy legyen az irány, mert nem ez a jó irány” – hangsúlyozta.
Mint mondta, egyelőre keveset tudunk erről a kérdésről, mivel csak egy kiszivárogtatott tervezetet ismerünk. Ezt a tervezetcsomagot a kormánynak kellett volna benyújtania a parlamentben, s az a világ legtermészetesebb dolga, hogy a kormány ilyenkor konzultáljon azokkal, akikről szól maga a tervezet, vagyis a különböző titkosszolgálatok képviselőivel. „De ebben az esetben úgy néz ki, hogy maguk a titkosszolgálatok dolgozták ki ezt a tervezetet, és ők akarták a kormány asztalára tenni. Ez megint nincs rendben, mert az alkotmány és a törvény értelmében a titkosszolgálatoknak nincs törvénykezdeményezési joga Romániában, és nem is szabadna lennie” – nyomatékosított a politikus.
Függetlenül attól, hogy mi lesz ezzel a törvénycsomaggal – magyarázta Antal Árpád –, ez a szándék világosan jelzi, hogy ezek az emberek mit szeretnének saját maguknak, hogyan képzelik el szerepüket a társadalomban. Szerinte ez a legveszélyesebb, mert jelzi világképüket, és ijesztőnek tartja, hogy „ők egy olyan világot képzelnek el, ahol a titkosszolgálatok bármit megtehetnek és mindenféle védelemnek örvendhetnek”.