Az elmúlt héten hat mikós diáktársunkkal, Kinda Eleonóra osztályfőnök és Perjessy Imola angoltanárnő kíséretében az Erasmus+ program részeként az írországi Dublinban jártunk.
Számunkra diákokként elképesztő élmény volt az egész. Délelőttönként a SWAN Training Institute nyelviskolában megtanultuk, hogyan lehetünk környezettudatosak, valamint azt is, hogy miként tehetjük élhetőbbé és egészségesebbé azt a világot, amelyben élünk. Ebben a programban a budapesti Aquincum Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 8. osztályos diákjaival közösen vettünk részt.
A délutánjaink nagyon változatosak voltak. Az első nap bejártuk a város szívét. Szebbnél szebb régi épületekben gyönyörködhettünk. A várost a Liffey folyó választja ketté, sok más érdekes információval gazdagodtunk Dublin történetéből. Kedden megnéztük a Chester Beatty Könyvtárat és a Szent Patrik-templomot. A harmadik nap elmentünk egy közeli halászfaluba, Malahidbe, ahol megnéztük az ír tengert, itt elbűvölt a környék elképesztő látványa és az élővilág. Csütörtökön voltunk a dublini Nemzeti Botanikus Kertben, amelyet az ír parlament Viktória királynő tiszteletére hozott létre, valamint sétáltunk a híres Főnix parkban. A kert 200 hektáron fekszik, és 20 ezer növényfaj található benne. Pénteken meglátogattunk egy erdős területen meghúzódó régi kolostort Glendalough-ban, érdekesség, hogy az egyik sírkő 1790-ből származott. Itt elsétáltunk egy meseszép tó mellett is. A messzi tájban lehetett látni, ahogy a hegyek között egy aprócska vízesés folyik bele a tóba. Szombaton ismét egy halászfaluban jártunk, Howtban. Itt csodálatos volt látni azt, ahogyan a magas hegyek és a tenger egymásba olvad. Írország egy meseszép hely, gyönyörű természettel, csodaszép fővárossal és kedves emberekkel.
Számunkra hatalmas megtiszteltetést és örömet jelentett, hogy ebben az Erasmus+ projektben részt vehettünk. Nagy álmunk, hogy a világot körbeutazzuk, és ez a dublini kirándulás sokat segített abban, hogy közelebb kerüljünk a célhoz. Ha lehetőségünk lesz, újra szívesen ellátogatnánk ebbe a gyönyörű országba.
Örülünk, hogy ennek a projektnek részesei lehettünk, hisz számos élményben részesültünk, új embereket ismertünk meg és nagy mértékben gazdagodott az angolnyelv-tudásunk is.
Fazakas Abigél és Sorbán-Lepedus Zsófia,
a Székely Mikó Kollégium diákjai