Háromszéki EKE – Kisbakancsos túra résztvevői kapaszkodnak a Keresztényhavas 1799 méter magas csúcsára. Fotó: Mózes László
Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
„Jaj, annyira fáj a fejem!” – ez a mondat mindenkinek ismerős. De ez nemcsak a hétköznapokban nagyon gyakori, hanem bizony a sürgősségen is! Fáj, szúr, nyom, lüktet, hasít, szorít, ég. Az összlakosság mintegy 70 százaléka életében legalább egyszer szenved fejfájásban, a felnőtt lakosságnak pedig a fele tud legalább egy fejfájásos esetről beszámolni csak az elmúlt egy évből. Egyes tanulmányok szerint már az iskolás korú gyermekek 10–15 százaléka is szenved fejfájásban. És mégis: ez a nagyon gyakori, szinte már hétköznapi betegség nagyon is alulértékelt, aluldiagnosztizált és alulkezelt még most, a XXI. századi orvoslásban is.