Az évente tartott Rotary-bál az egyik legeredményesebb jótékonysági esemény Sepsiszentgyörgyön. Az itt összegyűlt adományok segítségével olyan humanitárius programok valósulnak meg, illetve folytatódhatnak, amelyeket az állam nem vagy csak részben támogat. Pénteken az előpataki Panoráma rendezvénysátorban közel háromszáz résztvevő nyitotta ki pénztárcáját és adakozott közel 240 ezer lejt a két meghirdetett programra. Az összegyűlt adomány mindkettő esetében több az előzetesen megcélzottnál.
Az esemény megnyitóján a jelenleg huszonkilenc tagú sepsiszentgyörgyi Rotary Klub elnöke hangsúlyozta: az idei bálon meghirdetett két program célkitűzéseivel egyetértenek, támogatják azokat. Benkő László elmondta, katalizátorként kívánnak részt venni a jótékonysági tevékenységek megvalósításában, a Rotary-bál alkalmas erre, de szórakozásra is lehetőséget nyújt. Ez alkalommal is így volt: zenélt a Back In Time együttes, fellépett Kakasi Zsoltnak, a Plugor Sándor Művészeti Líceum zenetanárának két, több versenyen is díjazott gitár szakos diákja, Kincses András és Millye Bence, valamint a Tanulók Háza és a Love To Dance Egyesület sporttánccsapata, amely tavaly ősszel elnyerte az idén júliusban Los Angelesben rendezett világbajnokságon való részvétel jogát. Nagy-Molnár Enikő tanítványai háromperces fergeteges bemutatóval lepték meg a jelenlévőket.
A sepsiszentgyörgyi Diakónia Keresztyén Alapítvány gyermek- és családsegítő ágazata délutáni oktatás és ingyenebéd rászoruló gyermekeknek programja (KinderEd) javára összegyűlt 155 000 lej biztosítja, hogy a tizenöt háromszéki településen érintett több mint ötszáz gyermek továbbra is részesüljön ebben a támogatásban, esélyt kapjon a normális élethez, fejlődéshez. A Kovászna Megyei Vöröskeresztnek a kábítószer-használat káros hatásai, a drogok sokfélesége, a gyermekek, fiatalok körében mind inkább elterjedő, tabuként kezelt probléma veszélyei témában kezdeményezett, két síkon szervezett programja – szakemberek vezetésével irányított tematikus, állandó tárlatlátogatás és iskolákban, szülői közösségekben tartott felvilágosító tevékenység – szintén igen jelentős támogatásban részesült a Rotary-bál adományozói részéről. A közel 83 ezer lej kis pótlással elegendő ezerötszáz gyermek bevonására a programba.
A felajánlások egy része vállalkozásoktól érkezett, de magánszemélyek is sokan adományoztak. A közadakozást irányító Grubisics Levente úgy fogalmazott: ez az összefogás hasonló ahhoz, amikor gróf Mikó Imre megtette az ajánlását a Székely Mikó Kollégium felépítéséhez és a lakosság (szimbolikusan) kőről kőre hordta össze a többit.