A sepsiszentgyörgyi Fitness Tribe Egyesület megrendezi a Mozogj az Egészségért – A Nagy Mozgáskihívás második kiadását. Április 22. és május 22. között a szervezők hatfős csapatok jelentkezését várják, amelyek június 1-jén és 2-án váltóban hat, tizenkét vagy huszonnégy órát szaladnak a szemerjai stadionban. Baráti társaságok, iskolák, munkaközösségek és vállalkozások egyaránt próbára tehetik magukat, a nevezési díj 300 lej, függetlenül a választott időtartamtól.
A szervezők sajtótájékoztatón közöltek információkat az esemény második kiadásáról. Lászlóffy Loránd, a Fitness Tribe elnöke és Luffy Vilmos, az egyesület alelnöke elmondta, a Mozogj az egészségért! programsorozat a futáson túl négy előadást is magában foglal. Olyan elismert szakembereket hívtak meg, akik kiemelkedő eredményeket értek el a szakterületükön, legyen az élsport, nutrició vagy lelki egészség. Butyka Elemér, aki az első kiadáson az egyetlen 24 órát futó csapat tagja volt, és Nicoleta Savu, a helyi rendőrség munkatársa a tavalyi élményeiről és tapasztalatairól beszélt, illetve mindenkit arra buzdított, hogy mozogjanak és feszegessék a határaikat. A csapatoknak a kiválasztott idő alatt folyamatos mozgást kell végezniük, legyen az szaladás, gyaloglás, skandináv gyaloglás vagy ezek kombinációja. Az együttesek hat személyből állhatnak, ezek lehetnek vegyes összetételűek is, ugyanakkor minden gárda szabadon eldöntheti a váltóstratégiát, viszont mindegyik versenyzőnek kötelezően kell teljesítenie legalább öt kört a szemerjai stadionban.
Fotó: Fitness Tribe
Kiemelték, a projekt által igyekeznek arra ösztönözni, hogy nézzünk szembe az élet kihívásaival, ugyanis rajtunk múlik, hogyan állunk az akadályok elé. A részvétel lehetőséget ad a különböző alakulatoknak és közösségeknek, hogy erősítsék a csapatszellemet és együttműködési képességeiket. A kihívások motiválják a résztvevőket, hogy együtt dolgozzanak a közös célokért, ami hosszú távon javíthatja a kapcsolatokat. A hat, tizenkét és huszonnégy órás erőpróbára májusban kezdődik a hangolódás, ugyanis a program során négy előadást kínálnak különböző tematikában.
Az első május 16-án lesz a Kastély vendéglőben, ahol Kovács Gábor Áron séf és Bicsók Éva nutricionista gasztronómiáról beszél a Gabonakonyha – régi, egyszerű, gazdag és egy kicsit más című előadáson. Május 24-én a Kónya Ádám Művelődési Ház dísztermében az Európa-bajnok Molnár Ede A hegyibringás története címmel kalauzolja az élsport világába az érdeklődőket. Május 28-án az Orchidea Events rendezvényteremben Daniel Santa, a Brassó Running Festival szervezője oszt meg információkat a Ne feledd bekötni a cipőfűződ! Avagy, hogyan rejlik a részletekben a különbség – még a futásban is című előadáson. Május 30-án a Bertis Pubban Miklós Csongor pszichológus és mentálhigiénés szakembertől okulhatnak mindazok, akik részt vesznek az Élet a célszalagon innen és túl című beszélgetésen.
Antal Árpád, Lászlóffy Loránd, Luffy Vilmos, Butyka Elemér és Nicoleta Savu. Fotó: Vargyasi Levente
„Az elmúlt 16 évben a városban fejlesztettük a sportinfrastruktúrát: megépült a Sepsi Aréna és a Sepsi OSK Aréna, van sátortetős műjégpályánk, Szépmezőre és a Csíki negyedben sportpályákat hoztunk létre, a Székely Mikó Kollégium új sportteremmel gazdagodott, a Szabó Kati Sportcsarnok és környéke visszakerült az önkormányzat tulajdonába, a Szemerja negyedi, egykori kisstadion helyén hamarosan befejezzük a multifunkcionális sportlétesítményt, nemsokára az Állomás negyedi tó körül is lehet futni, valamint idén elkezdik az új jégcsarnokot is. Az épületek és sportpályák fontosak, viszont nem érnek semmit, ha nem használjuk ezeket. Ha lenne egy országom, amelyet vezethetnék, akkor az adórendszert úgy határoznám meg, hogy kevesebbet fizessenek azok, akik egészségesen élnek és prevenciós programokon vesznek részt. Minden országnak a legnagyobb kiadást az egészségügyi rendszer jelenti, vagyis minél egészségtelenebbül élünk, annál többet fizet az állam” – mondta Antal Árpád polgármester.
A városvezető megígérte, a következő években az önkormányzat nagyságrendekkel több forrást biztosít majd a különböző prevenciós programokra, mert hosszú távon azt szeretnék elérni, hogy minél kevesebb ember kerüljön kórházba. Ehhez szükség van a civilekre, akik megszervezik a szükséges rendezvényeket, amelyek segítségével a sepsiszentgyörgyi emberek érezhetik, hogy a szellemi és fizikai egészségük szempontjából fontos az egészséges életmód, a megfelelő étkezés és elégséges alvás, valamint elengedhetetlen a rendszeres mozgás.