Újszerű adománygyűjtés a Turul Irodánál

2024. április 24., szerda, Közélet

Az adománygyűjtés új formáit, a vállalkozói szféra és a közösség felé nyitás lehetőségeit próbálta feltérképezni és gyakorlatba ültetni az elmúlt időszakban a sepsiszentgyörgyi Turul Iroda. Erre a március végén zárult kétéves #localready projekt biztosított keretet, és tulajdonképpen a civil szervezet bevételeinek újratervezését szolgálta, egyfajta függetlenedést is a pályázatoktól.

  • Sopoian Réka, Furus Levente és Rétyi Zsuzsa ismertette a civil szervezet tevékenységét. A szerző felvétele
    Sopoian Réka, Furus Levente és Rétyi Zsuzsa ismertette a civil szervezet tevékenységét. A szerző felvétele

A civil szervezetek önálló adománygyűjtő kísérleteit támogató projekt révén a Turul Iroda négy adománygyűjtő módszert alkalmazott és ajánlott. A Compass néven szervezett közösségi esemény a családokat mozgósította, szórakozás révén sarkallva adományozásra az érdeklődőket. Azt tapasztalták, igény van a családokra fókuszáló szabadidős, szórakoztató programokra, ezért idén is megtartják ezt a rendezvényt – hangzott el a projekt zárása kapcsán tartott sajtótájékoztatón.

A szervezet ugyanakkor sms-kampányt indított azzal a céllal, hogy három hónapon át ezer üzenet révén gyűjtsenek forrásokat, melyből száz hátrányos helyzetű gyermek egynapos nagyvárosi kirándulásának kiadásait fedezik. A kampány során 415 üzenet futott be, a befolyt összeget az egyesület kiegészíti és megszervezi a nyári kirándulást – ismertette Sopoian Réka projekfelelős. Emellett húsz adománydobozt is kihelyeztek Kézdivásárhelyen, Kovásznán és Sepsiszentgyörgyön.

Fontos eleme volt a projekt­nek a vállalkozások, cégek felé való nyitás, új partnerségek kialakítása is. Ezekből az együttműködésekből született az iroda Next névre keresztelt pálya­orientációs programja, ennek köszönhetően a háromszéki fiatalok 16 helyi intézménynél, vállalatnál ismerkedtek bizonyos szakmákkal, s megszereztek a munkaerőpiacra való belépéshez szükséges tudniva­lókat is.

Furus Levente, a Turul Iroda elnöke úgy véli, a #localready projekt legnagyobb hozadéka, hogy szervezetük anyagiak tekintetében „több lábon állt”, a céltudatos tervezésnek köszönhetően tavaly a működéshez szükséges források 56 százaléka pályázatokból származott (ez az arány korábban 80 százalék volt), 30 százalékát adományok, támogatások tették ki, a fennmaradó rész pedig más forrásokból származott. Sopoian Réka ugyanakkor megjegyezte, az anyagiak mellett igen fontos az emberi tényező is, a szervezet számára nagyon fontos, ha valaki szaktudásával, ismeretségeivel, tárgyi felajánlásokkal járul hozzá működésükhöz.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1222
szavazógép
2024-04-24: Közélet - Józsa Zsuzsanna:

Lélekösvényen – szívvel fotózni (Tárlatkaraván)

A tárlatkaravánt négy sepsiszentgyörgyi egyházközségben mutatják be: az unitáriusoknál indítottak április 21-én, majd folytatják az evangélikusoknál május 26-án. A Lélekösvényen megtett rövidebb-hosszabb séta megrázó, felébresztő, szívet melengető és felvidító, reményt sugalló és elgondolkodtató, hiszen az életnek bármilyen körülmény közepette örülni kell(ene). Steigerwald Tibor és Kisgyörgy Benjamin közös kiállítása csodás koprodukció, amely a köztük lévő mély baráti kapcsolaton nyugszik.
2024-04-24: Közélet - :

Könyvbemutató Felsőrákoson

Szemeket szárazon nem hagyó, érzelmes, érdekes és értékes könyvbemutatóra került sor pénteken este Felsőrákoson az unitárius szeretetotthonban, ahol Kerekes Mónika helybéli lelkipásztor meghívásának eleget téve a vargyasi származású Makkai-Ilkei Ildikó bencédi unitárius lelkésznő mutatta be az Ilkei Ferenc és családja levelezése 1915–1918 című könyvet, mely tavaly jelent meg a baróti Tortoma Kiadó gondozásában.