A kézdimartonfalvi I—VIII. osztályos iskola tíz tanulója Szörcsey Ibolya aligazgató kíséretében július 16—20. között a sepsiszentkirályi lovasfarmon az Alteris és a Közösségért Egyesületek által szervezett multikulturális táborban vett részt. A martonfalviakkal együtt táborozott öt tanuló Mikóújfaluból és tizenöt tanuló Bodzaforduló vidékéről (Bárkány, Szitabodza, Ciumernic).
A táborozás legfontosabb célja, a szórakozás mellett, egymás nyelvének tanulása, gyakorlása. A szobákban vegyesen helyezték el a tanulókat, ezáltal is gyakorolták, főleg a magyar tanulók a román nyelvet. Az öt nap alatt érdekes programok, interaktív játékok, általános műveltségi és sportvetélkedők, lovaglás és pantonímjátékok voltak.
Feledhetetlen élmény volt a gyalogtúra az illyefalvi vártemplomhoz, az árkosi kastélyban és parkban töltött nap, a csernátoni és kézdivásárhelyi múzeumok, valamint a gelencei műemlék templom megtekintése. Nagy sikernek örvendett a farm udvarán lévő úszómedence, a tikkasztó hőségben itt lehetett felfrissülni.
Ez a tábor folytatása volt a martonfalvi iskola múlt évi pályázatának, mely a tanulók románnyelv-tanulását segítette órán kívüli programokkal. Már az első eredmény érzékelhető, a 2006—2007-es tanévben a nyolc osztályt végzett tizenegy tanuló közül tíz jelentkezett a szakaszzáró vizsgára, kilenc tanuló pedig sikeresen vizsgázott.
Az iskola tanulói, tanárai, valamint a szülők nevében ezúton szeretnénk megköszönni a lehetőséget az említett egyesületek vezetőinek: Victor Sibianu és Mădălin Guruianu uraknak és nem utolsósorban ifj. Turoczi Árpádnak.
Szörcsey Ibolya