A baróti városháza készül elindítani az önkéntes hulladékgyűjtő központ megépítésére vonatkozó közbeszerzést. A Technika-telepen megvalósuló beruházás összértéke 3,54 millió lej. A pénteken tartott tanácsülésen két tanácshatározatot is hoztak a tervezettel kapcsolatosan.
A tanács jóváhagyta, hogy külső szakszemélyzet végezze a projektmenedzselést. Benedek-Huszár János szerint erre azért van szükség, mert a városházának huszonkét folyamatban levő pályázata van, ami miatt a saját alkalmazottak túlterheltek. Mint mondotta, a külsősök bevonása szavatolja, hogy „megfelelő minőségben és időben” történjen meg a pályázat lefolytatása. Többletkiadást nem fog okozni a város számára, mert a beruházás költségvetésének módosításával az megoldható: a különféle kiadások fejezettől és a műszaki ellenőri kiadásokból el lehet venni a szükséges ötvenezer lejt – mondotta a polgármester.
A tanácstagok rábólintottak a közbeszerzési dokumentációra is. A városvezető tájékoztatta a tanácstagokat, tervezői számítások szerint nem haladják meg a beütemezett költségeket, azaz nem kell társfinanszírozást fizetnie az önkormányzatnak. Az összérték 3,54 millió lej, amiből 2,16 millió a hulladékgyűjtő kialakításának az ára. Az oda elhelyezni szükséges eszközöket – ennek értéke 1,3 millió lej – a minisztérium egységesen licitálja a projektben részt vevők számára, szerelteti fel és adja át az önkormányzatoknak.
Barót tanácsa 2022 novemberében hagyta jóvá, hogy a városháza a lakosságtól származó újrahasznosítható hulladék lerakóhelyének kialakítására nyújtson be pályázatot. Azért döntöttek így, mert a lakosság jelezte, szükség lenne rá, mert nincs ahova az építkezési hulladékot tenniük. Igaz, hogy a Tega Rt. ajánl ilyen szolgáltatást, de annak ára meglehetősen magas, ezért a lakásuk felújítását végzők legtöbbször félreesőbb helyeken szórják szét a hulladékot, amivel rombolják a természetet – hangzott el akkor. A beruházás a rezilienciaprogram (PNRR) környezetvédelmi ágán keresztül valósul meg. A városháza a Technika-telepen biztosított a telephely számára egy 1,12 hektáros területet, a lerakót ezen belül, egy 55×44 méteres részen alakítják ki. A költségek nem haladják meg a tervezettet, ezért az önkormányzatnak pénzügyi kötelezettsége sincs, de fedeznie kell a terület közművesítését, azaz a villany bevezetését, a vízvezeték és a csatornahálózatok kiépítését.