Ötödik alkalommal szervezett bejárós kreatív román tábort és harmadik alkalommal kézműves tábort az RMDSZ Kézdiszentléleki Nőszervezete és a Kézdiszentléleki Nők Egyesülete. Az utóbbi ma ér véget. Az általuk szervezett nyári táborokról Bartók Enikő Mária egyesületi elnök és két pedagógus kollégája, Marthi Enikő és Molnár Éva számolt be lapunknak.
A táborokat 6–11 év közötti elemi iskolásoknak szervezték a helyi Közösségi Házban július 8. és 19. között. A több mint két héten át zajló színes programsorozatba Felső-Háromszék majd minden szegletéből – emellett Székelytamásfalváról és Medgyesről is – voltak részt vevő gyermekek, összesen közel száz kisdiák kapcsolódott be a tábori tevékenységekbe.
„A gyermekek érdekeit szem előtt tartva szerveztük a két bejárós tábort – nyilatkozták a tábor vezetői –, mert pedagógusként tudjuk, hogy a gyermekek fejlődéséhez és jólétéhez egyaránt elengedhetetlen a biztonságos, támogató és inspiráló környezet. Célunk az volt, hogy a táborban szerzett élmények és tapasztalatok hozzájáruljanak a gyermekek személyes és közösségi fejlődéséhez, miközben maradandó, pozitív emlékeket is nyújtanak számukra. A tábor programjait úgy alakítottuk ki, hogy a gyermekek különböző készségeit fejlesszük. Nyelvi tábor esetén például a nyelvtanulást segítő interaktív és gyakorlati foglalkozásokat terveztünk, míg kézimunka és alkotó jellegű tábor esetében kreatív tevékenységeket, amelyek erősítik a finommotoros készségek és a problémamegoldó képességek fejlődését. Minden gyermek egyedi, ezért fontosnak tartottuk, hogy a tábor programjai rugalmasak legyenek és alkalmazkodjanak a különböző érdeklődési körökhöz, képességekhez és fejlődési szintekhez. Lehetőséget biztosítottunk arra, hogy a gyermekek választhassanak a különböző tevékenységek közül, emellett olyan csoportos tevékenységeket szerveztünk, amelyek elősegítik a csapatmunkát, az együttműködést és az empátiát. Fontosnak tartottuk, hogy a gyermekek megtanuljanak együttműködni, támogatni egymást és tisztelettel bánni társaikkal.
A nyelvtanulás során a gyermekek betekintést nyertek más kultúrákba és szokásokba, ami növeli a kulturális érzékenységüket és nyitottságukat. Az alkotó jellegű tevékenységek, mint a kézimunka, festés vagy kézművesség, lehetőséget adtak, hogy kifejezzék kreativitásukat és fantáziájukat. Az alkotás folyamata és az elkészült művek sikere növeli a gyermekek önértékelését és önbizalmát.
„Összességében a nyári táborok, legyenek azok nyelvi, kézimunka vagy alkotó jellegűek, sokoldalú fejlesztési lehetőségeket kínálnak a gyermekek számára, hozzájárulva személyiségük és képességeik fejlődéséhez. Köszönjük a szülők hozzáállását, bizalmát és nem utolsósorban a gyermekeknek a feledhetetlen, értékes időt, amit együtt tölthettünk. Külön köszönet Balogh Tibor polgármesternek” – nyilatkozták a táborszervező pedagógusok, akik munkáját önkéntesek segítették, név szerint: Gáspár Tímea, Veress Alexa Zsanett és Veress Vivien Katalin.