Sportvilág

2009. június 22., hétfő, Sport

Kosárlabda. Franciaország nyerte a női kosárlabda Európa-bajnokságot, miután a döntőben 57—53-ra legyőzte Oroszorszá­got. A bronzmérkőzésen: Spanyolország—Fehéroroszország 63—56. A további helyosztók: 5—6. helyért: Görögország—Olaszország 60—56, 7—8. helyért: Lettország—Szlovákia 67—59.

Ökölvívás. Két arany-, két ezüst- és két bronzéremmel zárta szereplését a magyar válogatott a dániai Odensében lebonyolított ökölvívó EU-bajnokságon. A magyarok eredményei: 64 kg: B. Saunders (angol)—Káté Gyula (magyar) p. gy. (13:3). 69 kg: Bacskai Balázs (magyar)—McLoughlin (ír) p. gy. (12:4). 81 kg: Szellő Imre (magyar)—Mbwakongo (angol) kiütés a 2. menetben. +91 kg: Pfeifer (német)—Bernáth István (magyar) kiütés a 2. menetben.

Triatlon. Legjobb magyarként Szalay Szandra hetedik lett az olaszországi Tarzo Revinében zajló U23-as triatlon Európa-bajnokságon. A nemzetközi szövetség honlapja szerint a magyar lány 2:09:34 óra alatt teljesítette az 1,5 km úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló távot. Rajta kívül a 35 fős női mezőnyben további két magyar végzett a legjobb tízben: Tóth Zsófia kilencedik, míg az idei Triatlon Tour-sorozat eddigi két versenyén győztes Kovács Zsófia tizedik lett. A 68 indulót számláló férfiaknál Kéki Tamás a 22. helyen érkezett célba.

Labdarúgás. Világbajnoki selejtezők az Afrika-zónában: Tunézia—Nigéria 0—0, Burkina Faso—Elefántcsontpart 2—3, Marokkó—Togo 0—0, Szudán—Ghána 0—2, Kenya—Mozambik 2—1. * Konföderációs Kupa: A-csoport: Spanyolország—Dél-Afrika 2—0, Irán—Új-Zéland 0—0. A végeredmény: 1. Spanyolország 9 pont, 2. Dél-Afrika 4 pont, 3. Irak 2 pont, 4. Új-Zéland 1 pont.