Tőkés László SepsiszentgyörgyönCsökken a megegyezés esélye

2007. augusztus 20., hétfő, Közélet
Komoly veszélybe sodorják a tárgyalások folytatását az RMDSZ hivatalos nyilatkozatai ― fejtette ki Szilágyi Zsolt, Tőkés László református püspök kampányfőnöke tegnap Sepsiszentgyörgyön.

Borbély László pénteki nyilatkozatára utalt, mely szerint augusztus 24-én már a közös listáról egyeztet a két csapat. Erről szó sincs ― hangsúlyozta Szilágyi. ,,Úgy érzem, az RMDSZ valamiféle bújócskát folytat velünk. Mi tisztán kifejtettük, hogy a tárgyalásokon az első pontban az elvi kérdésekben kell megállapodnunk a benyújtott dokumentumok alapján, a második pont lehet, amennyiben az elsőben egyetértésre jutunk, a közös listán való indulás" ― nyilatkozta Tőkés László. Mint mondta, elvi kérdésekről, az erdélyi magyar közéletben szükséges rendszerváltozásról kívánnak tárgyalni, és az egyik legsúlyosabb kérdésről, a pénzügyi alapok szétosztásának politikamentessé tételéről, de úgy látja, az RMDSZ erre nem hajlandó. Konkrét lépéseket várnak a magyar érdekvédelmi szövetségtől, például, hogy támogassa a személyi elvű autonómiáról és a székelyföldi területi autonómiáról kidolgozott, a parlament asztalán elheverő törvénycsomagokat, nyújtsa be a párttörvény és a választási törvény módosítását célzó indítványokat. Az elmúlt napok RMDSZ-es nyilatkozatairól szólva Szilágyi Zsolt úgy értékelte, hogy erőből, a médiafölénnyel visszaélve szeretné az RMDSZ kierőszakolni az általa kívánt eredményt.

Szilágyi Zsolt szerint ez azt jelzi, hogy nincs érdemi változás az RMDSZ berkeiben. ,,Komoly kételyek támadtak bennem, és sokkal szkeptikusabb vagyok az elmúlt napok nyilatkozatai után, mint az első tárgyalást követően. Nem tudom, egyáltalán van-e értelme továbbvinni a tárgyalásokat, ha az RMDSZ részéről a szándék nem őszinte, és semmiskedő nyilatkozatokkal kívánják megoldani azt a szerkezeti változást és azt az óriási krízist, amelybe az RMDSZ eddigi politikája sodorta az erdélyi magyarokat" ― szögezte le Szilágyi Zsolt. Kifejtette: Tőkés László indul az EP-választásokon a 140 000 összegyűjtött aláírásnak köszönhetően. ,,Ha az RMDSZ nem hajlandó elfogadni azt az értékrendet, amelyet Tőkés és az őt támogatók képviselnek, ha nem hajlandó a demokráciát és annak értékeit felvállalni, és továbbra is az egypártrendszer, a kiszorítás, a klienspolitika, a vagyon teljes birtoklása és a képviselet kisajátítása mentén halad, nemhogy a megegyezésnek csökken az esélye, de a tárgyalásoknak sincs értelme" ― fejtette ki a Tőkés által kinevezett tárgyalódelegáció egyik tagja, Szilágyi Zsolt. ,,Az RMDSZ egyetlen lépést sem tett, amely olyan módon tenne bennünket bizakodóvá, ahogy ezt a hivatalos RMDSZ-politika beállítja" ― nyomatékosította.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 709
szavazógép
2007-08-20: Közélet - Ferencz Csaba:

A megtalált szülőföld (Emlékműavató az Óriáspince-tetőn)

Több ezer ember vonult tegnap délután az Óriáspince-tetőre, hogy részt vegyen a világtalálkozó egyik legfontosabb eseményén, az alkalomra készített emlékmű avatásán. A védnökök nevében szóló Markó Béla Tamásit parafrazálva mondta: azért vagyunk a világon, hogy megkeressük és megtaláljuk a helyet.
2007-08-20: Közélet - Farkas Réka:

Híd a nyugati és keleti végek között

A nyugati és keleti végek közötti képzeletbeli híd az az emlékmű, amelyet szombaton avattak fel Ojtozban. A kilencven évvel ezelőtti események előtt tisztelegtek az egybegyűltek, 1917 augusztusában soproni és székely katonák védték itt a magyar határt, s bár hatalmas túlerővel szemben kellett helytállniuk, és sokan az életükkel fizettek, beírták nevüket a magyar hadtörténetbe.