Népszerűsítenék Kovásznát - Bodor János

2009. november 4., szerda, Közélet

A kovásznai polgármesteri hivatal pályázni óhajt a régiófejlesztési programban, mely egyebek mellett a vendégforgalom, illetve egy adott település vagy régió turisztikai adottságainak népszerűsítését támogatja.

Erre vonatkozóan Lőrincz Zsigmond polgármester a legutóbbi tanácsülésen határozattervezetet terjesztett elő, amelyet a tanács egyöntetűen elfogadott.

A polgármester elmondta: amennyiben a pályázatot kedvezően bírálják el, az önkormányzat 189 400 eurót költhet Kovászna gyógytényezőinek és turisztikai adottságainak népszerűsítésére, ebből a tanács önrésze csupán két százalék. A tervekben többek között szerepel turisztikai vásárokon és kiállításokon való részvétel, a város és környékéről szóló honlap elkészítése és működtetése, poszterek, naptárak, képeslapok, térképek, szórólapok stb. kiadása, illetve különböző rendezvények és turisztikai konferenciák megszervezése.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 709
szavazógép
2009-11-04: Közélet - x:

Kátyúba jut A borvíz útja?

Felére csökkentek A borvíz útja turisztikai fejlesztési program megvalósításának esélyei — vélekedett lapunk kérdésére Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
2009-11-04: Nemzet-nemzetiség - x:

1956: veszteségeink, veszteségeik - Puskás Attila

Az 1956-os magyarországi ,,földindulás" várható volt. Egyrészt a diktatúra szorítása erősödött fel Gerő Ernő merev sztálinizmusával, másrészt a Petőfi-kör köré csoportosult, ún. reformerek bíráló hangvétele.