Elsősorban a magáncégek eladási és tőkebevonási lehetőségeit igyekezett körbejárni az immár második éve ,,dühöngő" gazdasági világválság körülményei között a Régiók találkozása elnevezésű tegnapi vállalkozói konferencia, amelynek központi témája a Cégfeladás válságban és válság után című témakör volt.
A csíkszeredai Hunguest Hotel Fenyőben rendezett, több háromszéki vállalkozó érdeklődését is felkeltő konferencia előadói makro- és mikrogazdasági megvilágításban egyaránt igyekeztek megosztani tapasztalataikat, illetve tanácsaikat.
Préda István, az MB Partners vezérigazgatója a recesszió alatti cégeladás lehetőségeiről és perspektíváiról tartott előadást. Szerinte a 2010-es esztendő a kisebb helyi befektetések éve lesz, annak folytatásaként, hogy a válság a regionális befektetők előretörését hozta. Rybaltovszki Péter a Crystal World Wide tanácsadó cég képviseletében a cégeladás hatékony megvalósításához nyújtott hasznos tudnivalókat, illetve hívta fel a hallgatóság figyelmét legálisan alkalmazható trükkökre.
Nagy érdeklődést váltott ki Varga Szabolcs, a magyarországi Bank Guttman vezérigazgatójának a Hogyan fektessük be a vételárat? című előadása, amely a cégeladás utáni fázist igyekezett testközelbe hozni. Felvezetőjében kijelentette: a válság után már semmi sem lesz ugyanolyan, mint a krízist megelőző években. Előadása során egyértelművé vált, hogy a befektetési bankok, a strukturált termékek és az értékpapírosítás alkonyát követően a bankok és ügyfeleik, illetve a bankok egymás között kialakuló bizalmatlanságának körülményei közt nem könnyű megfelelő befektetési lehetőséget találni.
Rokon témát kínált az Eniac Computing Kft. ügyvezető igazgatója, Arányi Sándor: vállalatok eladhatóvá, illetve értékesebbé tétele az informatika eszközeivel. A tőkebevonás biztonsága, az alapítók védelme szindikátusi megállapodásban — erről értekezett dr. Lendvai András, a Bird and Bird ügyvédi iroda vezetője. Terítékre került a privát alapítványok rendszere is mint gazdaságélénkítő eszköz.
A konferencia témáira későbbi lapszámainkban bővebben visszatérünk.