Csoma Sándor állomásai

2010. április 15., csütörtök, Közélet

Kőrösi Csoma Sándor szobra Kovásznán

Kőrösi Csoma Sándor — Az életút három állomása címmel tartanak kétnapos tudományos konferenciát a kovásznai Clermont Szállóban ma 14 órai kezdettel.

A neves előadók által bemutatandó előadások között a kimondottan Kőrösi Csomához kötötteken kívül szó esik még a nemezkészítésről, az ősi hajlékról, a jurtáról, a mongolok jelenlétéről a honfoglalók között, a népi gyógyászatról, a lovas hagyományőrzésről, a csángók, a diaszpórában élő magyarok, valamint rokon népeink identitástudatáról.

Szathmári Botond budapesti tibetológus Kőrösi Csoma Sándor és a lámák című tavalyi előadásából — mintegy előzetesként — lapunk Kőrösi Csoma Sándor-napok oldalán közlünk.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 724
szavazógép
2010-04-15: Közélet - Simó Erzsébet:

Háromszéken legtöbb az abortusz

Az Országos Statisztikai Intézet adatai szerint Kovászna megye országos első helyen áll a művi vetélések tekintetében. Ezer szülésre mifelénk 1200 abortusz jut, míg az ország egyik nyugati megyéjében, Aradon felénél is kevesebb. E nem mindennapi, megrázó és megdöbbentő helyzetkép okairól kérdeztük dr. Antal Álmos szülész-nőgyógyász szakorvost.
2010-04-15: Máról holnapra - Farcádi Botond:

Fenyegetőzik az államfő

Traian Băsescut minden zavarja, ami nem kizárólag az ő irányítása alatt áll. Előbb a parlament intézménye ellen hirdetett háborút, kifogásolva, hogy két háza van a törvényhozó testületnek, mikor egy is nyugodtan elvégezhetné azt a munkát, majd a honatyák sokaságában vélte felfedezni minden rossz forrását.