Vadim botrányt keltett

2010. június 16., szerda, Világfigyelő

Mint ismeretes, a román szociáldemokraták és liberálisok a jelölés kapcsán — a szélsőségeseket megszégyenítő retorikával — vehemensen reagáltak az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöke jelölésének hírére, a felfokozott belpolitikai helyzetnek köszönhetően rajta keresztül is a jelenlegi román kormánypártokat támadták.

A strasbourgi ülésen jelen lévő képviselők közül csak Corneliu Vadim Tudor Nagy-Románia párti képviselő jelezte ellenvetését, és kisebb botrány kerekedett, amikor a szokott stílusában támadni kezdte az erdélyi képviselőt. A parlament elnöke megvonta a szót a függetlenként tevékenykedő szélsőséges képviselőtől.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 709
szavazógép
2010-06-16: Világfigyelő - Farcádi Botond:

Üldözött lelkipásztorból az egyesült Európa alelnöke

Gondviselésszerűen nyílt esély arra, hogy az egyesült Európa parlamentjének alelnöki tisztségét egy romániai, kisebbségi magyar töltse be, ennek szimbolikus és erkölcsi súlya van — vallja Tőkés László, akit tegnap választottak meg az Európai Parlament alelnöki tisztségébe. Szerinte a határok feletti nemzetegyesítés szellemé­ben sikerül közös képviseletet biztosítani a Kárpát-medencei magyarság számára.
2010-06-16: Világfigyelő - Puskás Attila:

A tépelődő ember (Nagy Imrére emlékezünk)

Nagy Imre, az 1956-os forradalom és szabadságharc miniszterelnöke számomra több és más, mint a tankönyvszerű igazságok koronként változó egyszerűsítése, amint kijelöli helyét a magyar és világtörténelemben.