Nem drágították a boltosok a tanszerek árát, az áfaemelés nem érezhető ennél az árukategóriánál. A vásárlási láz még nem kezdődött meg, az eladók azt mondják, csak iskolakezdés napján szokták a szülők és a diákok megrohamozni a papírüzleteket.
Tanévkezdés előtt Sepsiszentgyörgy nagyáruházi kínálata még várat magára, a kisebb boltok ellenben már beszerezték a szükséges mennyiséget füzetből, tollból, táskából. Legtöbb helyen az új árunak is tavalyi az ára, amelyből mindenki választhat zsebe szerint, az olcsóbb gyengébb, a drágább kellékek jobb minőségűek, de ezek esetében a márkanevet is meg kell fizetni. 48 lapos füzetet egy lejért is lehet kapni, 80 laposat kettőért, a spirálos ennek másfélszerese, a nagyobb (A4-es méret) a duplájába kerül. A füzet- és könyvborítók ára 70 bani és 1,50 lej között ingadozik, kicsi rajztömböt lehet vásárolni 2 lejért, de van 4,50-es is, a nagyméretű 6 és 7,50 között változik, a hatszínű cseh ceruza 2,50, a tizenkét színű 5 lej, az üres tolltartó 9—10 lej, a két cipzáros, töltött 17 és 30 lej közötti.
A táskáknál legnagyobb az árkülönbség, 15 és 150 lej között négy-öt kategória is szerepel attól függően, hogy milyen anyagból készült, hány rekesze és zsebe van, és főként mennyire ismert a gyártó neve. A giccses rózsaszínű rajzfilmfigurástól a legmenőbb versenyautókat ábrázolókig minden kapható, de csak a kisebb diákoknak fontos, hogy milyen a táska külleme.
Évek óta a középiskolások alig vásárolnak tanszereket, megvesznek egy-két A4-es füzetet, egy golyóstollat, és azzal kezdik a tanévet, a többit legjobb esetben is később, és csak ha muszáj. A tanszereknél drágább ellenben a sportfelszerelés, sokan ezen spórolnak, mondván, van otthon rövid nadrág, és kerül egy cipő is, amiben a gyermek tornászhat.
Valóban nem drágultak a tanszerek, csak a szülők fizetése lett kevesebb, szinte nincs család, amelyet ne érintene a 25 százalékos nadrágszíjszorítás, így minden bizonnyal nem halmoznak idén füzetkészleteket, megvárják, amíg a tanítók megmondják, mi a legszükségesebb.