Célja volt, hogy mozgósítsa a Kovászna megyében működő diákönkormányzatokat, teret adjon azok fejlődésére. A táborban egyaránt hangsúlyt fektettünk a diáktanácstagok képzésére és az ismerkedési lehetőségek megteremtésére is. Játékos és felszabadult hangulatban telt el a négy nap, miközben arra törekedtünk, hogy minél közelebb kerüljenek a résztvevők a programtervben szereplő témákhoz: szervezeti és projektmenedzsment, pályázatírás és humánerőforrás-menedzsment. A táborban részt vevő tizennyolc középiskolás visszajelzései alapján a projekt eredményes volt, mivel elértük a kitűzött célt: sikerült fellendíteni a diáktanácsok közötti kapcsolatot, és előrelépést elérni a hatékony együttműködés területén.
Az első napon a szervezeti menedzsmentről volt szó, a résztvevők a diáktanácsok múltjáról, jelenéről, létezésének céljáról tudhattak meg többet. A diáktanácsok bemutatkozása tapasztalatcsere lehetőségét kínálta, ezáltal a szervezetek betekintést nyertek egymás tevékenységébe. A második napon projektmenedzsmentről hangzott el előadás. A kétmodulos prezentáció nagymértékben elnyerte a résztvevők tetszését, és felkeltette érdeklődésüket. Az itt elsajátítottakat csoportmunka keretében elméleti szintről gyakorlatira helyezhették. A Kovakő diákmelléklet bemutatása azt a célt szolgálta, hogy felkeltse a diáktanácsok érdeklődését a diákmédia iránt.
A továbbiakban a pályázatírásról szereztek új tapasztalatokat a résztvevők. A képzésnek köszönhetően egyértelművé vált a források kihasználásának jelentősége. A pályázatírás a diákönkormányzatok egyik fő anyagi támogatásszerzési lehetősége, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni.
Este szabad beszélgetésen került sor a KOVAKÖ jövőjére vonatkozó stratégiai megbeszélésre: felvetődött a további kapcsolattartás fontossága és közös projektek szervezésének gondolata is; ugyanakkor számba vettük az eltelt napok történéseit és azok hatását a jövőre. A kiértékelőn összegeztük a pozitívumokat és negatívumokat.
Az utolsó napon hangzott el a humánerőforrás-menedzsmentről szóló előadás is. A résztvevők kissé fáradtak voltak a sok új információtól, de érdeklődésük kitartott a tábor utolsó napján is. Az előadás és csoportmunka, az együttműködés a humánerőforrás-pótlás terén nyújtott segítséget. Csoportmunkával, a KOVAKÖ 2007-es humánerőforrás-frissítés tervezetének elkészítésével zárult a tábor. Az eredményt mi sem bizonyítja jobban, mint a résztvevők lelkesedése és pozitív hozzáállása, valamint a jövőt illető tervek megszületése.
Támogatásával hozzájárult rendezvényünk sikerességéhez a Cosys, a Megyei Ifjúsági Tanács, a Bod Péter Tanítóképző, illetve más támogatók. Enélkül programunk nem valósulhatott volna meg. Köszönjük, hogy hozzájárulásukkal emelték a KOVAKÖ-tábor színvonalát, és ezáltal a Kovászna megyei diákélet fellendítését célzó projektünket.
Reméljük, hogy a jövőben is együtt tudunk működni további sikeres rendezvények megvalósításának érdekében.
Jakab Villő-Hanga projektfelelős
Fotók: György Előd