Sepsiszentgyörgy első patikájának megnyitásáért Gábráni József kézdivásárhelyi patikus és Borsós Ferenc között több hónapon át vita folyt az elsőség elnyeréséért. Borsós Ferenc 1820-ban levelet írt a királyi fő igazgatótanácshoz, amelyben kérelmét a sepsiszentgyörgyi patika megnyitásáért így foglalta össze:
"Minekutánna a patikárusi mesterségre szükséges tudományokat, nevezetesen a botanicának és chémiának tanulásai bevégzésével Bécsben a szokott módon magamat examináltattam, mint erdélyi Nagy Enyedi és nemes születésü ifju azon életem neméül választott patikáriusi mesterséget a hazám keblében szándékozván folytatni, s azzal hazámnak lehető szolgálatára lenni, eltökéltem magamban Nemes Háromszéken, Sepsiszentgyörgyön, mint a szék helyén egy uj patikát nyitani s felállitani, melynek megnyerésére folyamodtam vala ezen esztendő elején a Méltóságos Királyi Fő Igazgató Tanácshoz. Melyben talán kérésem s okaim felfedése fogyatkozása mián óhajtom és a remélett választ nem engetetvén, s éppen az én kérésemet megakadályoztatni törekedő kézdivásárhelyi patikárius Gabráni Jóseffnek akkor jelentett azon feladására, hogy Szentgyörgyön egy filia patikát akarna nyitani, azt pretendálván, hogy a kézdivásárhelyi patika jövedelméből meg nem élhetne, méltóztatott a Felséges Királyi Igazgató Tanács ottan a filiát Gabráni Urnak megengedni s határozni, melynek kihirdetésével én nagy sérelmet látván, alázatosan recursust jelentettem s annál fogva is a Méltóságos Administrátor Ur előtt a tisztelt kegyelmes határozást felfüggeszteni s kérésemet a Mél. Fő Administrátor Ur elejébe a felküldött levelemből megismerhetnék, és ujabban is kegyelmességekhez folyamodni bátorkodom. Ámbár azelőtt Sepsiszentgyörgyön patika nem volt, s azon vidékbeliek, melyek ötven helyiségeknél többre mennek, mind Brassóból hordattatnak orvosságot. Minthogy Sepsiszentgyörgyön filia patika nyitására egyfelől a kivánt célnak meg nem felel, mert filiában mindenféle szükséges orvosságok nem tartatván, ugyancsak mint az előtt még mostan is messze helyre Brassóba, ahol hat patikák vannak, kelletik orvosságért küldeni. Nem mondhatni, hogy Kézdivásárhelynek elégséges vidéke nem volna egy patikára nézve, mert Brassón kívül az egész székelységnek Háromszéken több patika nincsen. Ezek mellett tekintetbe vetetvén azt, hogy a nevezett helyiségekben Szentgyörgyön prectoriális ház is építeni intéztetett, mindhogy a szék gyülései ma is ottan tartatnak patikának felállítását szükségesnek érzem. A szentgyörgyi rabok számára orvosságot fele áron is adni kész leszek, s amellett a publikumnak is a lehető olcsósággal és illendő áron szolgálok. Kegyes rendeléseket várva mély tisztelettel maradtam a Felséges Királyi Fő Igazgató Tanácsnak. Nagyenyedi Borsós Ferentz diplomás paticárius."
Borsós Ferenc kérését az igazgatótanács elküldte Béldi Lászlónak, Háromszék adminisztrátorának, de az elutasította. Borsós Ferenc 1821-től Debrecenben dolgozott patikusként, Gabráni József viszont megnyitotta Sepsiszentgyörgy első gyógyszertárát.