Lakossága arányában Kovászna megyének legkevesebb két onkológus szakorvosra lenne szüksége, ami jóval az európai ellátás szintje alatti, de jelenleg csupán egyetlen orvos látja el a négy és fél ezer háromszéki rákos beteget.
Munkáját egy hematológus segíti, közelebbről félállásban alkalmaz még egy szakorvost a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház, addig ellenben lehetetlen betartani a korábbi időpontokat, a betegeknek várakozniuk kell, az ellátás akadozik.
A megyei kórház egyik onkológus szakorvosa Brassóban vállalt munkát, aki pedig maradt, annak nyakába szakadt a beutalt betegek ellátása mellett a járóbeteg-rendelés, ezért március 1-jétől a sepsiszentgyörgyi poliklinikán rövidített program szerint fogadják a rákos, illetve rákgyanús betegeket. Torlódás alakult ki, az előjegyzés nem tartható, a páciensek elégedetlenek, az orvos erején felül dolgozik. A kórház vezetősége tárgyalásokat folytat egy brassói onkológussal, aki kilátásba helyezte, hogy félállásban vállalja a délutáni műszakot, addig ellenben a helyzet nem változik, az amúgy is kiszolgáltatott rákos betegek egyetlen orvosra maradnak.
Országosan közel hatszázezer rákos beteget tartanak nyilván, akiknek ellátásáról alig kétszázharminc onkológus szakorvos gondoskodik, s bár különböző szakterületek orvosai is segítik a munkájukat, az ágazat szakemberhiánnyal küzd.
A gyógyszerellátás bizonytalansága, egyes készítmények hiánya miatt az onkológiai ellátás az utóbbi esztendők legsúlyosabb válságát éli. E téren Kovászna megye jobban áll az országos átlagnál, gyógyszertartalékai még másfél hónapra elegendőek, ellenben ha az egészségügyi minisztérium továbbra is egyetlen beszállítóval köt szerződést ebben a gyógyszerkategóriában, bármikor kifogyhatnak a készletek, orvosság nélkül maradhatnak a betegek – vélik a szakemberek.