Találd ki!

2012. március 17., szombat, Kiscimbora

Úton megyen, nem poroz,
Vízen megyen, nem csobog,

Nádon megyen, nem suhog,
Sáson megyen, nem susog,
Eső éri, nem ázik,
Ha fagy éri, nem fázik.
Mi az?

(Napsugár)



Erdőn voltam, parton leszek,
vízen járok, s tűzben veszek.
Mi az?

(Csónak)


Akárhová vitték, mindig fejbe verték.

(Szög)


Melyik tű nem szúr?

(Betű)


Melyik rom ehető?

(Citrom)


Száz foga van, mégsem rág,
Fejed búbján rendet vág.
Mi az?

(Fésű)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 2
szavazógép
2012-03-17: Kiscimbora - :

Hársvitéz (román népmese)

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy öregapó és egy öreganyó. Nem volt azoknak soha egy gyermekük sem, pedig annyira kívánták, hogy majd meghaltak a gyermek utáni sóvárgástól. Különösen az anyóka epekedett nagyon, szüntelenül fohászkodott az Istenhez, könyörüljön meg rajtuk, s ajándékozza meg egy kisgyermekkel.
2012-03-17: Irodalom - Borcsa János:

Petőfi Erdélyben

Kortárs jegyezte fel Petőfi Sándor egyik nagy napját, amint ezerötszáz székely katona torkából hangzott fel az "Éljen!" a költő tiszteletére 1849. január 25-én, amikor Medgyest elhagyva a Szeben felé vezető úton – Bemhez menet szekéren – egy csapat lovas és gyalogos székely katonával találkoztak, s amikor is a csapat őrnagyi rangban lévő pa­rancsnoka és a százados úr közötti be­szélgetésből kiderült, hogy a szekér ezen utasa nem más, mint Petőfi, a poéta. A névtelen naplóíró útitárs megjegyzi, hogy ebből a lelkes éljenzésből láthatta a költő, hogy a székely nép "elszigeteltsége, mostoha viszonyai közt is ismeri jeleseit".