A világ legjobb apukája

2012. március 22., csütörtök, Család

Szeretek néha elbeszélgetni nálam jóval fiatalabb férfiakkal is, főként családosokkal, gyermekes édes­apákkal. Olyanokkal, akik a munkahely, a család, a közélet gondjait hordozva, lazítani akarván, kimondják őszintén szomorúságukat-bánatukat, de megosztják örömeiket is.

Így tudom meg a középkorú értelmiségitől, hogy édesapját befektették a kórházba, de van remény a gyógyulásra. És értem jó hangulatát, közérzetét, amikor gyermekei az iskolából viszik a jó jegyet, sport-, szavaló- vagy rajzversenyek, tantárgyolimpiák vetélkedőin szerzett okleveleket, ér­meket, könyveket, a győztesnek kijáró egyéb tárgyi nyereményeket... A napokban sem tudta leplezni apai büszkeségét, amit kisebbik lánya, Abigél szerzett nekik, a szülőknek. És átnyújtja nekem életem legérdekesebb "hírlapját", az egyoldalas Édesapám Újságjának 2012. március 19-i különkiadását. A második osztályos kislány a Krisztus Király-templomba jár vallásórára, s az őket hittanra oktató plébános úrral együtt szerkesztették azt.
Az egyoldalas újság családrajzát, az édesapa jellemzésére szolgáló tesztlapon a kis kockák befestését – ilyen az én apukám: bátor, okos, vidám, figyelmes, szép, ügyes kezű, vicces, kedves, jószívű, megbízható, megfontolt, jókedvű, aranyos –, a három kérdésre adott válaszokat – az én apukám a legjobb, mert vicces; nagyon boldog vagyok, ha ő szeret; nagyon szeretek vele tanulni – aligha kell magyarázni.
Nemzedékem, két- vagy többgyerekes családok felnőttjei, idősei tudják, tapasztalták, mit jelentett a múltban, és mit kellene jelentenie napjainkban annak: a család a nemzet sejtje. Az örömben is, bánatban is összetartó, összeölelkező gyermek, szülő, nagyszülő. Igen megfontolandóak e tekintetben a Farkas Péter jegyzeteiből idemásolt sorok: "Sosem volt ilyen fontos a család. Minden társadalomépítés otthon kezdődik, családjainkban, közösségeinkben... A nemzet újraegyesítése, a nemzeti önazonosság megteremtése alapvető érdekünk, enélkül elpusztulunk. Úgy véljük, ennek helyes útja a magyar múlt és kultúra, valamint kereszténységünk helyes ismerete és megélése!" Ezt szolgálják Háromszék magyar iskoláiban, templomaiban azok az oktatók-nevelők, akik megértették korunk parancsát.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1236
szavazógép
2012-03-22: Család - :

A mese gyógyító ereje

Dr. Boldizsár Ildikó meseterapeuta szerint a mesékkel való foglalkozás mindazok számára lehetőséget nyújt önmaguk megtalálására és rendezésére, akik életük bármely szakaszában krízishelyzetbe kerültek: veszteség, gyász, válás, magány, átmeneti vagy tartós egyensúlyvesztések esetén, párkapcsolati problémákban – pl. beteljesületlen szerelem, elhagyás és elhagyattatás, elengedni nem tudás, kapcsolaton belüli rivalizáció –, valamint kommunikációs nehézségekben és a szorongások oldásában.
2012-03-22: Család - Puskás Attila:

A meténg (Házunk tája)

Kis télizöldnek is nevezik a meténget (Vinca minor). Ez az alacsony, kúszó félcserje – akárcsak a borostyán – alkalmas zöld szőnyeg képzésére, többnyire a ritkás gyep pótlására.