A Csángó Rádió földi sugárzásának megteremtéséhez várnak adományokat a médium üzemeltetői. Lőrinc Cselesztin, a rádió megálmodója és szerkesztője az MTI kérdésére elmondta: azt tervezik, hogy a Csángó Rádió adását mintegy 100 km-es körzetben sugározzák, mert csak így tudják egész Csángóföldet lefedni.
A rádió jelenleg csak azok számára elérhető, akik számítógéppel és internetes kapcsolattal rendelkeznek, ők viszont szeretnék elérni azt is, hogy földi sugárzással, az éterben is szóljon a műsor, s meghallgathassák azt azok a csángók is, akiknek a rádiókészülékein most csak román adók foghatók. Ehhez azonban önálló stúdióra lenne szükségük – jegyezte meg, hozzátéve: jelenleg a havi költségeik mintegy 500 lejre rúgnak. A földi sugárzás kialakításának pontos költségei még nem ismertek, de a részleteken már dolgoznak. Felidézte, hogy a rádió internetes sugárzását 2009 novemberében indította el a moldvai Csíkfaluban, hogy a csángók kultúráját terjessze, s hírt adjon az otthon élő és külföldön dolgozó vagy a Moldvából kitelepült csángóknak.
Műsoraik azonban nemcsak a moldvai csángóknak szólnak, hanem minden magyarnak és a csángók iránt érdeklődőnek is – mondta Lőrinc Cselesztin. Mivel a csángóság egy része nyelvében már asszimilálódott a románsághoz, a rádió román nyelven is sugároz. A műsorok összeállításába több önkéntes, Duma András, Duma Dániel, Halász Péter és Takács Szabolcs is besegít. A rádió napi 24 órában sugároz adást, ebből a csángó népzene 15 órát tesz ki. A többi időben könnyűzene, riportok, vallásos és egyéb műsorok hangzanak el. A vallásos programokat az erdélyi Mária Rádiótól veszik át.
Lőrinc Cselesztin terveikről elmondta, hogy az eddiginél még színesebb műsorkínálatot szeretnének nyújtani hallgatóiknak, az irodalmi, történelmi, kulturális és ifjúsági témák mellett híradót és időjárás-jelentést is szeretnének, és a nagyvilág történéseiről is beszámolnának.