Fizetni kell az eladó járművekért

2012. augusztus 11., szombat, Közélet

A csütörtök esti kézdivásárhelyi önkormányzati ülés szóváltás nélkül zajlott le, a három frakció tagjai igyekeztek személyeskedéstől mentesen felszólalni, s a jelen lévő Rácz Károly volt városvezetőhöz sem intéztek kényelmetlen kérdéseket.

 Tamás Sándor, a megyei tanács elnöke vetített képekkel bemutatta a Kézdivásárhely és Kovászna közti 17 km-es útszakasz felújítását, melyre a Potsa József-programban 15,5 millió euró uniós pénzt költöttek el, és a jövő héten adják át.
Kézdivásárhely önkormányzata a beszédhibás és fogyatékos gyerekekkel foglalkozó Pro Pectus Egyesületnek használatba adta a bíróság épületének bal szárnyán lévő, valamikor a Petőfi-iskola által használt ingatlant, melyet az egyesület pályázat útján szeretne felújítani.
A testület megszavazta a társulási szerződést az önkormányzat és a Sepsiszentgyörgyi Vendéglátó-ipari Egységek Egyesülete között. Az MPP-s és néppártos városatya kifogásolta, miért nem helyi vállalkozókat részesítenek előnyben. Bokor Tibor polgármester azzal érvelt, hogy a Szent György Napokon és egyéb rendezvényeken az egyesület már bizonyított, a szerződéssel pedig az a céljuk, hogy az Őszi sokadalmon civilizált szolgáltatást tudjanak biztosítani. Azt is közölte, hogy a városnapokra két nagy jurtát szerelnek fel, és a kézdivásárhelyi vállalkozók döntik majd el, melyiket akarják használni, a város jurtánként 16 ezer lejes jövedelemre számít, és nem szól bele, hogy hányan bérelnek ott helyet. Bokornak az a célja, hogy a sokadalomra minél kevesebb pénzt költsenek a város büdzséjéből, a szükséges 200 000 lejt más forrásokból teremtik elő. A népművészektől szimbolikus, alig 30 lejes bért kérnek, amiért három napra reggelit és vacsorát, illetve szállást biztosítanak. Mintegy ötven-hatvan erdélyi nép- és iparművész jelenlétére számítanak. A többi árus számára a legkisebb bérbe vehető terület kilenc négyzetméter lesz.
A leghosszabb vitát az eladásra szánt járművek közterületekre való kihelyezését illető határozattervezet váltotta ki, melyet a városrendezési és gazdasági bizottság elfogadásra javasolt. A helyi jogszabály különbséget tesz azon tulajdonosok között, akiknek a járművük a saját nevükön szerepel, és értékesíteni óhajtják azt, illetve azok között, akik több tucat kocsit állítanak ki eladási szándékkal a város közterein, nem fizetnek adót, és rontják az engedéllyel működő autópark-tulajdonosok üzletét. A magánszemélyek számára havi húszlejes díjat állapítottak meg, a kocsibellérek számára a közterület bérlése 5 lej/négyzetméter naponta. Több javaslat is elhangzott, a vita után a határozattervezet annyival egészült ki, hogy az eladásra szánt kamionokért napi ötven lej lesz a közterület bérleti díja.
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 4
szavazógép
2012-08-11: Közélet - Váry O. Péter:

Csalás felsőbb utasításra (Népszavazás-botrány)

Laura Codruţa Kövesi legfőbb ügyész a közigazgatásért felelős tárca nélküli miniszteri tisztségéből hétfőn lemondott Victor Paul Dobre mentelmi jogának megvonását kéri a képviselőháztól – közölte tegnap az ügyészség, mely bűnvádi eljárást indítana ellene hivatali hatáskörrel való visszaélés gyanújával.
2012-08-11: Közélet - Bokor Gábor:

Néptánctábor Zabolán

Megbolydult Zabola, az egész falut népzene zengi be, a táncosok kurjantásai jelzik, nem mindennapi esemény helyszíne a Mikesek faluja. Első alkalommal szerveztek néptánctábort Zabolán – ami már nemzetközi is –, a szerdától vasárnapig tartó forgatag nemcsak hagyományőrző, hanem egyben hagyományt teremtő is. A tánctábor szervezését sokan vállalták: együtt dolgozott a gróf Mikes család, a Gyöngyharmat Alapítvány, a református egyház, a Csángó Néprajzi Múzeum, a helyi önkormányzat.