Tarol a Samsung az okostelefon-piacon

2013. május 20., hétfő, Autóvilág–Technika

Nőttek az első negyedévben a mobiltelefon- és az okostelefon-értékesítések a világpiacon. A mindkét kategóriában piacvezető Sam­sung növelte részesedését – közölte május 14-én a Gartner piackutató intézet.

Az első negyedévben az egy évvel korábbinál 0,7 százalékkal több, 426 millió mobiltelefont értékesítettek a világpiacon. A piacvezető 23,6 százalékkal a Samsung az egy évvel korábbinál 13 százalékponttal nagyobb részesedéssel. A második helyen a rangsorban a Nokia áll 14,8 százalékkal az egy évvel korábbi 19,7 százalék helyett, a harmadikon az Apple 9 százalékkal az egy évvel korábbi 7,8 százalék helyett. A negyedik helyen a rangsorban az LG Electro­nics 3,7, az ötödiken a ZTE 3,4 százalék, a hatodikon Huawei 2,6, a hetediken a TCL Communications 2, a nyolcadikon pedig a Sony áll 1,9 százalék részesedéssel. A kilencedik és a tizedik helyen a Lenovo és a Yulong osztozik egyaránt 1,8 százalék részesedéssel. A többi készülékgyártó részesedése együttesen 35,4 százalék volt az első negyedévben.
Az első negyedévben 210 millió okostelefont értékesítettek a világpiacon, 43 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. Az okostelefonok részesedése a teljes mobiltelefon-forgalomból 49,3 százalékra emelkedett az első negyedévben az egy évvel korábbi 34,8 százalékról, illetve a 2012 negyedik negyedévi 44 százalékról. A piacvezető Samsung piaci részesedése 3,2 százalékponttal, 30,8 százalékra emelkedett. A második az Apple 18,2, a harmadik az LG Electronics 4,8, a negyedik a Huawei 4,4, az ötödik a ZTE 3,8 százalék részesedéssel, a többi gyártó pedig együttesen 37,9 százalék részesedésre tett szert. A Nokia a rangsorban az első negyedévben a 10. helyre esett vissza a tavaly negyedik negyedévi 8. helyről.
Az Android operációs rend­szer részesedése az első negyedévben 74,4 százalékra nőtt az egy évvel korábbi 56,9 százalékról. Az iOS piaci részesedése 18,2 százalékra csökkent 22,5 százalékról, a RIM (BlackBerry) részesedése 3,0 százalékra 6,8-ról, miközben a Windows részesedése 2,9 százalékra emelkedett 1,9 százalékról. Az első negyedévi rangsorban 0,7 százalékkal ötödik Bada operációs rendszer részesedése egy évvel korábban még 2,6 százalék volt. A Symbian részesedése 0,6 százalékra csök­kent a 2012 első negyedévi 8,5 százalékról, az egyéb operációs rendszereké pedig 0,3 százalékra 0,8 százalékról.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 577
szavazógép
2013-05-20: Autóvilág–Technika - :

A Skylab

Negyven éve, 1973. május 14-én állították Föld körüli pályára a floridai űrközpontból az első amerikai űrállomást, a Skylab 1-et. A Skylab-programot az ember Holdra juttatását célul kitűző, 1961–72 között zajló Apollo-program továbbfejlesztéseként hozták létre. A szovjet–amerikai űrversenyben a Skylab–1 két évvel követte a szovjetek által felállított első lakott űrállomást, a Szaljut–1-et.
2013-05-20: Autóvilág–Technika - :

Jobb, ha nem vesz brazil kocsit

A Brazíliában gyártott személyautók négy­ötöde nem kellően biztonságos: az európai törésteszteken a maximálisan lehetséges öt csillagból csak egyet kapna.