Idősek műsoros estje
Hála Istennek, az utóbbi időben egyre többször nyit a helybeli kultúrotthon. Egyik hétvégén a kézdiszentkereszti nyugdíjasok látogattak meg, és szinte kétórás szórakoztató műsort adtak elő: néptáncot, humoros jeleneteket, végül pedig közös énekléssel zártak.
A meglepetésről sem feledkeztek meg: a nyugdíjasokat kiszólították a színpad elé, adtak egy szál szegfűt, és mindenkit vendégül láttak. A bélafalviak sem maradtak le, gyorsan előszerelték a tésztát, üdítőitalokat, bort és pálinkát is, és megköszönték a fellépést, amitől a vendégek lepődtek meg (másutt nem így történt). És ha már az idősek jól szórakoztak, a fiatalok sem akartak lemaradni: a következő hétvégére szüreti bált szerveztek.
BOLDIZSÁR BÉLA
Fiatalok szüreti bálja
Lovakkal, szekerekkel toborozták a község lakosságát. Mivel gyönyörű, napsütéses idő volt, a kézdiszentkereszti Tisztás és Tisztáska néptáncegyüttes apraja-nagyja helyi népviseletbe öltözve vehetett részt a felvonuláson. A hegedű, brácsa és bőgő remek hangulatot teremtett, egyik népdal után a másikra zendített Veress Hunor prímás és bandája. A székely ruhás párok felcsíki táncokkal szórakoztatták a közönséget minden megállóhelyen Kézdiszentkereszt és Bélafalva területén. Szívélyes fogadtatásban részesítették őket a fiatalok szülei mindkét faluban, a Szép Emlékek nyugdíjas-egyesület tagjai pedig friss lángossal, kaláccsal, borral, teával kedveskedtek a hagyományőrzőknek.
Este az őszi pompába öltöztetett bálteremben a csőszlegények és leányok Küküllő menti táncokat mutattak be, szegényest, pontozót, valamint lassú és gyors csárdást. A bálon Páll Endre polgármester és a testvértelepülésről érkezett vendégek is részt vettek, akik a székelyek nagy menetelésére jöttek Lendvai József polgármester vezetésével. Habzott a jókedv, a „tolvajok” lopták, a csőszök vigyázták a szőlőt, és a mulatni vágyók reggelig táncolhattak a Party Szerviz (Baksa Barna, Bán Botond, Kocsis Róbert és Veres Hunor) zenekar társaságában.
BOLDIZSÁR ERZSÉBET