Kovásznai városnapok A mai program: 9 órától bográcsfőzőverseny a Supercoop melletti zöldövezetben, minifoci-bajnokság a vajnafalvi sportcsarnokban és focibajnokság (Lőrincz Zsigmond Kupa) gyerekeknek a futballpályán;
10 órától sakkverseny (Pokolsár Kupa) a Kőrösi Csoma Sándor Líceum tornatermében és az orbaiszéki önkormányzatok minifoci-bajnoksága a sétatéri sportpályán; 12 órától az aranylakodalmasok köszöntése a Városi Művelődési Ház nagytermében; a központi színpadon 15 órától Kicsi Székely Góbék; 16 órától a Folker együttes koncertje és gyermektáncház; 17 órától a kászonaltízi népi zenekar; 18 órától Kovászna másképp-fotókiállítás-megnyitó a Városi Művelődési Ház kiállítótermében; 18 órától Evolve Trio-koncert a színpadon; 18.20 órától zumbabemutató a Városi Művelődési Ház udvarán; a színpadon 18.30 órától Alternatív valóság-koncert; 20 órától Selfish Murphy-koncert; 21 órától Anna Lesko-koncert; 22 órától a nagykanizsai Szan Dia Fitness Club sporttánca; 23 órától Kaly-koncert; 23 órától Fernet Happy Blues Company-koncert a Crama vendéglőben; 23 órától Dj Sayn a Club Life-ban; éjfélkor 3+2-koncert (Délvidék).
Holnap: 12.15 órától a Kovásznai Ifjúsági Fúvószenekar koncertje; 13 órától autóverseny a Tündérvölgyben; 14 órától favágó verseny a Supercoop melletti zöldövezetben; a színpadon 15 órától Recefice és Forrás néptáncegyüttes, 16 órától Voineştenii néptáncegyüttes, 16.30 órától Gyöngyharmat néptáncegyüttes, 17 órától McHaver és Teknő; 18.30 órától eredményhirdetések: autóverseny-díjkiosztó, favágó verseny, Tiszta udvar, rendes ház, Kovászna máskép(p) fotópályázat; 19.15 órától tombolahúzás; 19.30 órától Kerozin-koncert; 21 órától László Attila-koncert; 22 órától tűzijáték; 22.10 órától Republic-koncert.
I. Székföldi magyar napok Erősdön
Erősdön a református parókia udvarán ma 11 órakor kezdődik az I. Székföldi magyar napok rendezvény. A program: 11 órától a Nagykürt ’95 Fúvósegyesület műsora; 11.15 órától köszöntőbeszédek; 11.35 órától emlékezés Nagy János egykori tiszteletes munkájára – beszédet mond Ráduly Baka Zsuzsanna; 11.50 órától a Nagykürt ’95 Fúvósegyesület műsora; 12.05 órától az erősdi gyerekek előadása; 12.15 órától a Fenyőcske Néptáncegyüttes műsora; 12.30 órától Bendegúz iskolába megy – előadja az illyefalvi Já(t)cint Gyermekszínjátszó Csapat; 12.40 órától Ráduly Baka Rebeka népdalokat énekel; 12.50 órától Padok (valóságjáték) – előadja az illyefalvi Já(t)cint Gyermekszínjátszó Csapat; 13.05 órától a Fenyőcske néptáncegyüttes műsora; 13.20 órától Trunkó Barnabás: Dacia (kabaréjelenet) – előadja az illyefalvi 20Plusz Felnőtt Színjátszó Csoport; 13.45 órától a Nagykürt ’95 Fúvósegyesület műsora.
Imets Józsefre emlékeznek Kézdioroszfaluban
Kézdioroszfaluban vasárnap a falu egykori tanítójára, Imets Józsefre emlékeznek (1907–1984) halálának 30. évfordulóján, és elnevezik róla a helyi művelődési otthont. A sírhely megkoszorúzása után, 12 órától ökumenikus istentiszteletet tartanak a helybeli református templomban, majd az életfánál megáldják az újszülötteket, a kultúrotthon falán leleplezik az emléktáblát. Ezt követően ünnepi műsort tartanak.
Falunapok
* Bodosban holnap 11 órakor kezdődik az istentisztelet; 12 órától leleplezik a Székely Dénes-emléktáblát, majd emléktábla-avatás Bodos első írásos említésének 555. évfordulójára, a Budai Emília Közösségi Ház névadójára emlékeznek, és megnyitják a fényképkiállítást; 14 órától a falunap hivatalos megnyitója, köszöntések; 14.10 órától a bodosi óvodások, iskolások műsora; 14.30 órától Bartos Barna koncertje; 15.10 órától Bodos legidősebb házaspárjának köszöntése; 15.20 órától a bibarcfalviak zenés műsora; 16 órától Tókos Melinda énekel; 16.30 órától fellép a bodosi régizene-kar; 18 órától az Authentic Band élő koncertjével zárul a rendezvény. Állandó program a Magyar Fotográfia Napja alkalmából szervezett kiállítás, gyermekeknek arcfestés.
* Magyarhermányban holnap reggel a helyi fúvószenekar zenés ébresztőjével kezdődik a falunap; 11 órától ünnepi istentisztelet a református templomban, majd meglátogatják a Régiségek házát, a Pető Mária nyugdíjas pedagógus által összegyűjtött tárgyak kiállítását; 13 órától a felújított borvízforrás avatása; 13.30 órától Simon András polgármester köszönti a jelenlevőket a volt futballpályán; a magyarhermányi óvodások és a Máthé János Gimnázium I–IV. osztályos tanulóinak ünnepi műsora; közben ökörsütés; 14.30 órától kulturális műsorok – a református egyház kórusa, modern tánc, a baróti Syncron együttes előadása, a magyarhermányi tánccsoport ünnepi műsora; futballmérkőzés nagyoknak és kicsiknek; 17 órától a helyi fúvószenekar műsora; 18 órától László Attila (Kézdivásárhely) énekes lép fel; 19 órától táncház mindenkinek, 21 órától tábortűz mellett népdaléneklés, majd reggelig tartó bulival zárul a falunap.
Zene
* A sepsiszentgyörgyi Bistróban ma 21 órától fellép a Hargitarock együttes.
* A sepsiszentgyörgyi Ezsébet park zenepavilonjában holnap 12 órától a nyári paviloni hangversenysorozatban a kézdivásárhelyi Tanulók Klubjának fúvószenekara és mazsorettcsoportja lép fel. Vezényel: Gyergyai Barna, mazsorett-irányító: Kiss Katalin.
Kettőskereszt-állítás Ojtozban
Az első világháborús hősök emlékére vasárnap 9.30 órakor a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom és a Székely Nemzeti Tanács kettős keresztet állít Ojtozban a Hármashalomhoz. Indulás 8.30 órakor a kézdivásárhelyi kaszárnyától.
Gyógyszertári ügyelet
Sepsiszentgyörgyön ma és vasárnap a Csíki utcai Dona 231-es (telefon: 0367 407 231), csütörtökig naponta 20–8 óráig a Păiuş David hadnagy úti Catena (telefon: 0267 318 355, éjszaka csak a sürgősségi recepteket adják ki); Kézdivásárhelyen ma és vasárnap a Salix (0267 364 974), hétfőtől a Salvator (0267 362 961), Kovásznán ma 8–12 óráig a Vipera (0267 342 851), 8–16 óráig és vasárnap 10–14 óráig a Farmacom (0267 340 914), Baróton ma 9–13 óráig a Mária (0267 377 314) gyógyszertár teljesít szolgálatot.
Olasztelekiek találkozója
Olasztelek találkozásra várja szülötteit és mindazokat, akik kötődnek a faluhoz. A mai program: az iskola udvarán 10 órától vetélkedők gyerekeknek; 15 órától szabadtéri játékok az Ácsi Bakancsos Klub közreműködésével; a művelődési házban 21 órától a Hajnalcsillag Néptánccsoport műsora, vidám jelenetek az Ifi Messzelátó csapata előadásában; 23 órától nosztalgiabuli. Holnap: a református templomban 11 órától istentisztelet és ünnepség; a gyülekezeti közösségi házban 13 órától megnyitják a Kósa Bálint grafikus címeres kazettáiból készült kiállítást, amit szeretetvendégség követ; 13 órától a futballpályán a a lacikonyha ételeiből, italaiból lehet rendelni; 16 órától focimérkőzés: Olasztelek bajnoka; szabadtéri játékok az Ácsi Bakancsos Klub és az Ifi Messzelátó csapata közreműködésével; 22 órától Kormos-parti tábortűz és nótázás.
Röviden
Holdmegfigyelés. Minden ősszel világszerte megtartják a holdmegfigyelés nemzetközi éjszakáját, idén erre ma kerül sor. A Vega Csillagvizsgáló a Benedek-mezőn, a tábor mellett szervez közös holdmegfigyelést ma 21 órától, amikor más égitesteket is megfigyelhetnek az érdeklődők.
Szüreti bált szerveznek ma 21 órától az árkosi kultúrotthonban.
Elzárják a vizet Sepsiszentgyörgyön hétfőn 8–22 óráig az 1918. December 1. utcai 12-es, 15-ös, 18-as tömbházban, a Sport utcai 13-as, 14-es, 15-ös tömbházban, illetve az ezekhez tartozó kereskedelmi egységeknél, valamint a városi strandon. A munkálatok befejezése után a szolgáltatott ivóvíz zavaros lehet. Az esetleges kellemetlenségekért a szolgáltató megértést és türelmet kér.
Áramszünet. Hidvégen a 3-as transzformátorállomás körzetében hétfőn 9–15 óráig szünetel az áramszolgáltatás.
Kulcscsomót találtak Sepsiszentgyörgyön a Bárányka utca és a Horgász utca kereszteződésénél. Érdeklődni hétköznap 9–15 óráig a szerkesztőség titkárságán lehet.