JegyzetA Gyurcsány-gulyás kavarása

2008. március 11., kedd, Világfigyelő

Egy nagy eseménykor, amilyen a magyarországi népszavazás volt, az ember egész éjszakáját feláldozza, hadd tudjon meg többet és hitelesebben a dolgok kimeneteléről.

Szomorúan kellett tudomásul venni, hogy a kormány által dédelgetett liberális magánmédia most sem hazudtolta meg önmagát, s ha Gyurcsány és Kóka, Horn Gábor és Herényi Károly szemenszedetten hazudozott újra, ahhoz még mindig tudtak tódítani a ballib bértollnokok és bérpofázók, bizonyosan arra gondolván, hogy egyelőre a kormány és a kormánykoalíció kegyeiben kell maradni, hátat fordítani, megfutni, átállni a másik táborba később is ráér, a pénzt, az engedélyeket és a busás megrendeléseket egyelőre ezek adják. Hát ezen nem is lehet csodálkozni a nemzet- és országellenes, népbutító gebines média esetében, de ugyanezt súlyos bűnként kell felróni a köztelevízió szerkesztőinek és műsorvezetőinek. S közülük is elsősorban a Nap-kelte bagázsára gondolunk, és közülük is arra a Pallagi Ferencre, kit nyugodtan nevezhetünk Magyarország ,,fődünnyögőjének", aki Orosz Józsi távozása után teljes erőbedobással átvette a lényalás nagy feladatát. Bizonyosan megéri neki-nekik, mert úgy tartja a fáma, hogy a Nap-kelte stábjának tagjai fejenként egy-másfél millió forintokat húznak a köztelevízió költségvetéséből, tehát az adófizetők pénzéből. Ezt pedig meg kell szolgálni!

Magam jól tudtam, hogy a népszavazáson a Gyurcsány-marhaságokat elutasító igenek fognak győzni, a kérdés csak az volt, hogy milyen arányban, s a kedveszegett, állandóan riogatott, félretájékoztatott polgárok elmennek-e szavazni?! Annak ellenére, hogy a szabolcsi cigányokat már korábban megvásárolták, hadd bojkottálnák a referendumot. Hogy miért nem biztatták őket a nem szavazat kiikszelésére, nagy oka van annak, ahhoz legalább az első elemit ki kellett volna járniuk Kolompár Orbán vitézeinek.

Kiderült, ugyibár, hogy így is elegen elmentek szavazni, elsöprő arányban győztek az igenek, s lévén szó ügydöntő népszavazásról, Gyurcsánynak, Horváth Ágicának le kell mondania a lakosság, az öregek és fiatalok további kiuzsorázásáról. Ez pedig lehet a vég kezdete, mert minden okoskodás ellenére el kell ismerniük vereségüket. De hogyan? Erre is kíváncsiak voltunk, de sem Gyurcsányban, sem Kókában, sem Herényiben nem csalódtunk, ők az odakozmált szoclib gulyáslevesben most próbálják fordítva tekerni a fakanalat, mondván, hogy a referendumon tulajdonképpen nem is az igenek győztek, hanem a nemek, tekintve, hogy a szavazók fele otthon maradt, ezt összeadván a beikszelt nemekkel, ők győztek!

Így is lehet mondani, nekik már mindent lehet! De azt mondani, hogy pénzt úgysem adunk az oktatásnak, az egészségügynek, azt már nem lehet. Mert képviseleti demokrácia ide vagy amoda, a népnek joga van elkergetni meghülyült zsarnokait. Ezt már az ógörögök is tudták...

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt kíván-e venni a december elsejei parlamenti választásokon?









eredmények
szavazatok száma 1542
szavazógép
2008-03-11: Világfigyelő - x:

Igen a kormánynak, nem az ellenzéknek (Egészségügyi bizottság)

Általános vitára engedte a kormány által beterjesztett, a vizitdíj, a kórházi napidíj és a tandíj eltörlésére vonatkozó törvényjavaslatot az Országgyűlés Egészségügyi Bizottsága, az ellenzék hasonló tárgyú javaslatát azonban nem. A grémium a kormány előterjesztését 14 igennel és 9 tartózkodással engedte tovább, az ellenzékét pedig 11 igen, 12 tartózkodás mellett utasította el.
2008-03-11: Világfigyelő - Bogdán László:

Magyar tükör

Nagyobb botrányok és incidensek nélkül fejeződött be a népszavazás. A közvélemény-kutató intézetek előrejelzései nem váltak be, a részvételi arány jóval magasabb volt. Főként az utolsó napokban nőtt meg — hogy miért, külön elemzést igényelne — a részvételi kedv, mely főként vidéken volt érzékelhető.