Hírsaláta

2015. március 2., hétfő, Belföld

Minden politikus lopott. Az utóbbi években minden hazai politikus lopott a közpénzekből, a korrupcióellenes hatóság pedig azért dolgozik, hogy ezt a jelenséget visszaszorítsa – jelentette ki egy hétvégi sajtótájékoztatóján Monica Macovei. Az EP-képviselő úgy fogalmazott: lényegében mind egyformák ezek a pártok, több mint húsz éve együtt dolgoznak, lopnak, hazudnak a románoknak, és ami a legfontosabb, az emberek zsebéből lopnak.

„A polgároknak meg kell érteniük, hogy ezek a bűncselekmények nyugdíjaik, fizetéseik rovására történnek, azt teszik zsebre, amit az utakra, tanügyre kellene költeni” – mutatott rá. Utalva a Victor Ponta kormányfő sógorát érintő, uniós pénzek felhasználásával kapcsolatos korrupciós ügyre, Macovei azt mondta, a korrupcióellenes hatóság végzi a dolgát, a bírók letartóztatási, házi őrizeti parancsokat adnak ki, esetleg bírói felügyeletet rendelnek el, ami azt jelenti, bizonyítékokkal rendelkeznek, nincs szó hamis vádakról. (Agerpres)
SOROZÁS HELYETT JEGYZÉK. Nyugalomra intette a fiatalokat Mircea Duşa védelmi tárcavezető, kijelentve: ebben az időszakban a hadseregnél nem történik besorozás vagy toborzás az Ukrajnában zajló konfliktusok miatt. Hasonló intézkedést hivatalosan csak a törvényhozás döntése nyomán lehet kezdeményezni, a katonai központok pedig jelenleg rutintevékenységeket végeznek, melyek a tartalékosokra vonatkozó adatok frissítését célozzák – magyarázta. Hoz­záfűzte, minden állampolgárnak kötelessége hazáját megvédeni, ugyanakkor jogi háttér szükséges ahhoz, hogy fegyveres konfliktus esetén megkezdjék a lakosság megfelelő felkészítését. Emlékeztetett arra is, 2007 januárjában Romániában törölték a kötelező katonai szolgálatot. A napokban kolozsvári szülők jelezték, középiskolás fiúgyermeküknek jelentkeznie kell a helyi katonai központnál, ha betöltötte a 18 évet. Az iskolákba eljuttatott átirat szerint az érintett fiatalokat nyilvántartásba veszik a központoknál, ezt a 2005/395-ös törvény 2010-es módosítása írja elő. A jelentkezés pedig kötelező, a mulasztásért 100 és 300 lej közötti bírság szabható ki. (Agerpres/Maszol)
ELŐZETES UTÁN VAGYONZÁR. Zár alá került pénteken Elena Udrea több ingatlanja és néhány millió leje. A korrupcióellenes ügyészek hasonlóképpen jártak el a többi, Bute Gála-ügyben vádlott estében is – idézte a Rador hírügynökség a Marius Ştriblea ügyvédre hivatkozó Hotnews hírportált. Újságírói kérdésre, hogy zár alá került-e a volt turisztikai miniszter Nana községben vásárolt birtoka, Ştriblea nem tudott válaszolni.
JÓL JÖVEDELMEZ A FA. Tavaly megvalósított eredményeihez képest tízszázalékos üzleti növekedésre számít idén a Romániában szálloda- és erdőiparban, energetikai ágazatban is érdekelt osztrák Holzindustrie Schweighofer csoport. Ehhez hozzájárul háromszéki fűrésztelepük beindítása is, Radócon pedig nemrég kezdte meg működését az a termelőegység, ahol kizárólag a japán piac számára készítenek ragasztással össze­állított gerendákat. Az osztrák csoport 14 millió eurót költött az új csarnok felszerelésére, melynek éves kapacitása százezer köbméter fűrészáru, a beruházás nyomán pedig 75 új munkahely is létesült. A cégcsoport 2014-re összesen 512 millió eurós üzleti forgalmat becsült. (Ziarul financiar)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 719
szavazógép
2015-03-02: Máról holnapra - Farcádi Botond:

Kelemen Hunor és a székely szabadság napja

Mondhatta volna azt, hogy felháborítónak tartja az intézkedést. Leszögezhette volna: elfogadhatatlan, hogy huszonöt évvel a rendszerváltozás után Romániában semmibe vegyék a gyülekezési jogot, lábbal tiporják a véleménynyilvánítás szabadságát.
2015-03-02: Belföld - :

A MOGYE-ügy politikai rendezését kérik

Politikai megoldásra van szükség a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE) magyar képzéseinek ügyében – hívta fel a figyelmet az Erdélyi Magyar Néppárt. Hétvégi közleményükben rámutatnak: az erdélyi magyar orvos- és gyógyszerészképzés ügye huszonöt éve vár érdemi megoldásra.